اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان : اخبار: ​60 کیلومتر راه روستایی در استان اصفهان ساخته می شود/افتتاح و آغاز عملیات اجرایی 69 پروژه در هفته دولت اخبار - ​60 کیلومتر راه روستایی در استان اصفهان ساخته... بازگشت به صفحه قبل
تاریخ انتشار:1399/01/16
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان در جمع خبرنگاران مطرح کرد
​60 کیلومتر راه روستایی در استان اصفهان ساخته می شود/افتتاح و آغاز عملیات اجرایی 69 پروژه در هفته دولت

مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان اصفهان گفت: با ابلاغ طرح ابرار، ترمیم و ساخت 60 کیلومتر راه روستایی در هفت شهرستان استان اصفهان آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان اصفهان، مهدی خضری روز دوشنبه در نشست خبری با خبرنگاران اظهار کرد: در هفته دولت عملیات اجرایی و افتتاح  ۶۹ پروژه با اعتباری بالغ بر بیش از ۸۵ میلیارد تومان توسط اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اصفهان انجام شد.

وی با اشاره به دور دوم سفرهای تابستانی که در روزهای اخیر شروع شده‌است، افزود: در پنج ماهه ابتدایی سال جاری پنج میلیون و ۳۰۰ هزار مسافر توسط ناوگان عمومی در قالب ۴۵ هزار سفر در استان اصفهان جابجا شدند که رشد 7 درصدی را ثبت کرده است.

مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان اصفهان اضافه کرد: در پنج ماهه ابتدایی سال حدود ۲۰ میلیون تن کالا در استان جابه جا شده و یک میلیون و ۲۵۰ هزار برگ بارنامه صادر شده است.

خضری افزود: بر اساس آمار دستگاه‌های تردد شمار، ۱۵۵ میلیون و ۷۰۰ هزار سفر در استان انجام شده که ۹ درصد نسبت به مدت زمان مشابه افزایش داشته است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان با اشاره به ابلاغیه طرح ملی ابرار، گفت: بر این اساس ترمیم و ساخت دو هزار کیلومتر راه روستایی تا پایان سال ۹۸ در دستور کار ادارات حمل و نقل جاده‌ای کشور قرار گرفته است که در استان اصفهان عملیات اجرایی ۶۰ کیلومتر از این راه ها در دستور کار قرار گرفته است.

وی با اشاره به نقش مجتمع های خدماتی رفاهی استان اصفهان در کاهش تصادفات و افزایش ایمنی تردد کاربران جاده ای افزود: با افتتاح و راه اندازی سه دستگاه مجتمع خدمات رفاهی ، تعداد این مجتمع ها در این استان به ۴۹ مجتمع خدماتی رفاهی می رسد .

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان با بیان اینکه در راه‌های شریانی استان حدود ۸۰۰ کیلومتر خرابی شدید داریم، گفت: برای آسفالت این معابر بالغ بر ۳۵۰ میلیارد تومان بودجه لازم داریم که اعتبارات موجود پاسخگوی آن نیست همچنین با وجود افزایش سه برابری قیمت آسفالت، بودجه این حوزه کافی نیست.

خضری با اشاره به  شناسایی ۱۰۹ نقطه حادثه خیز در استان اصفهان تصریح کرد:  در سال گذشته ۱۳ نقطه به صورت کامل رفع شد و نتایج مثبتی از اصلاحات انجام شده حاصل شد.

اصلاح نرخ تن بر کیلومتر

 مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان با بیان اینکه در مرداد ماه نرخ تن بر کیلومتر کرایه رانندگان، با ضریب یک‌هزار و ۴۰۰ ریال اصلاح شده است، گفت:  برای بهبود شرایط رانندگان اقدامات شایانی در سطح کشور انجام شده است که از این میان می توان به بیمه تکمیلی رانندگان و خانواده ایشان اشاره کرد.

خضری در پاسخ به سوال خبرنگاران در حوزه مشکلات لاسیتک رانندگان، افزود: خوشبختانه با اقدامات انجام شده وضعیت تنش زای بازار مهار شده و  از مهرماه سال ۹۷ تا کنون ۱۱۰ هزار حلقه لاستیک بین رانندگان توزیع شده است.

هدف گذاری کاهش 20 درصدی تصادفات جاده ای

مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان اصفهان یکی از اهداف اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان  را کاهش تصادفات عنوان کرد و گفت: مجموعه اقدامات انجام شده در سال جاری تصادفات را به میزان 5 درصد کاهش داده است .

وی افزود: در کمیسیون مدیریت اجرایی ایمنی حمل ونقل جاده ای استان اصفهان، کاهش 20 درصدی تصادفات و تلفات جاده ای را  تا پایان سال هدف گذاری کرده ایم.

خضری به  تردد بالا در محورهای مواصلاتی استان اصفهان به عنوان چهار راه ترانزیت کشور اشاره و خاطرنشان کرد: رانندگان خسته از رانندگی از سایر استان ها به اصفهان رسیده و  خودرو آنها به دلیل خواب آلودگی و خستگی زیاد واژگون می شود.

وی خواستار مشارکت جدی تر سایر دستگاه های ذی ربط برای کنترل بیشتر خودروهای شخصی و عمومی در جاده های استان شد و افزود: سرعت بالا، خواب آلودگی، عدم بستن کمربند ایمنی و... از جمله عمده دلایل تصادفات در محورهای مواصلاتی استان اصفهان به شمار می آید.

مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان اصفهان گفت: این اداره کل در راستای اهداف کلان سازمان و رسالت های اجتماعی خود برای اولین بار در هفتمین کنوانسیون حقوق کودک با حضور معاون رئیس جمهور شرکت کرد و دغدغه آموزش نکات ایمنی از دوران کودکی را با سایر دستگاه های ذی ربط مطرح کرد.

خضری تصریح کرد: مقدم بر هر حقوقی برای کودک، حفاظت از جان وی مطرح است و آموزش نکات وقوانین ایمنی به کودکان می تواند جان فرزندان و سرمایه های این کشور در ترددهای جاده ای را حفاظت کند.

وی با بیان اینکه در تصادفات جاده ای سال ۹۷ در استان اصفهان ۹۲ نفر از  کودکان و نوجوانان جان خود را از دست داده اند، گفت: آموزش کودکان، آموزش رانندگان آینده است، ضمن اینکه از نقش  نظارت کودکان بر والدین در هنگام رانندگی نمی توان چشم پوشی کرد.

پیش‌بینی سفر ۲.۵ تا ۳.۵ میلیون مسافر به عتبات عالیات

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان با اشاره به نزدیک شدن به ایام اربعین و افزایش تقاضای سفر به عتبات عالیات، گفت: مسافرانی که طی 20 روز به مقاصد خود در عتبات عالیات عزیمت کرده اند به صورت فشرده در دور روز  قصد برگشت به خانه دارند که مدیریت بازگشت این عزیزان را کمی مشکل می کند.

خضری با اشاره به عدم الزام به دریافت ویزا برای سفر به عتبات عالیات خاطرنشان کرد: پیش بینی می شود بین ۲.۵ تا ۳.۵ میلیون مسافر امسال به عتبات عالیات سفر کنند  و برنامه ریزی های انجام شده در ستاد سفرهای اربعین کشور به این صورت است که افراد پس از بازگشت ابتدا به شهرهای مجاور مرزی منتقل شده و سپس برای بازگشت آنها اقدامات لازم صورت می‌گیرد.

بحران افزایش قیمت گریبانگیر نوسازی مینی بوس ها

وی با بیان اینکه افزایش قیمت ناوگان حمل و نقل مسافر، نوسازی این ناوگان را سخت کرده است، گفت: سن ناوگان اتوبوسی اصفهان ۱۰ سال است و بهترین ناوگان را داریم اما در حوزه مینی بوس بسیار شکننده و ضعیف هستیم و ناوگان مینی بوس با بیش از ۳۵ سال سن هنوز در حال تردد در جاده های استان اصفهان هستند.

 ​

thumb-1
مشاهده ویدئو خبر        پرينت خبر  پرينت خبر  
Share on Google+
Share on Facebook
Share on twitter
مشخصات:
نظرات: *

کلیه حقوق سایت متعلق به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان میباشد .
طراحی و پیاده سازی "سامیکس"