اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان : اخبار: نرخ محاسبه كرايه بر مبناي تن-كيلومتربه زودي در اصفهان اجرا مي شود اخبار - نرخ محاسبه كرايه بر مبناي تن-كيلومتربه زودي... بازگشت به صفحه قبل
تاریخ انتشار:1398/12/08
مديركل راهداري وحمل ونقل جاده اي استان اصفهان در ديدار با استاندار اصفهان مطرح كرد
نرخ محاسبه كرايه بر مبناي تن-كيلومتربه زودي در اصفهان اجرا مي شود

مديركل، معاونين و روساي تشكل هاي صنفي بار و مسافر به مناسبت آغاز هفته حمل ونقل، رانندگان و راهداري با استاندار و معاونين وي ديدار و گفت وگو كردند.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راهداري و حمل ونقل جاده اي استان اصفهان، مهدي خضري در ديدار با استاندار اصفهان به مناسبت هفته حمل ونقل، رانندگان و راهداري  اظهار كرد: 26 آذرماه، سالروز حماسه بزرگ رانندگان و لبيك به نداي بنيان گذار انقلاب اسلامي حضرت امام خميني(ره) مبني بر تخليه بنادر و تامين ارزاق مردم در سال 1362 ، اهميت و جايگاه صنعت حمل ونقل و فعالين اين صنعت را برهمگان آشكار ساخت.

وي افزود: با وجود اينكه رانندگي شغل سخت ،پرمشقت و پر مسئوليتي است اما ان قشر از انقلابي ترين مردم بي ادعاي كشور هستند و وفاداري خود را به نظام و انقلاب در پيچيده ترين شرايط تاريخي اثبات كرده اند.

مديركل راهداري و حمل ونقل جاده اي در ادامه به تشريح وضعيت راه ها و صنعت حمل ونقل در استان پرداخت و گفت: استان اصفهان با حدود 12 هزار کیلومتر راه اصلی، فرعی و شریانی يكي از مهمترين استان هاي كشور محسوب مي شود.

وي با اشاره به پيش رو بودن زمستان و آغاز فعاليت راهداري زمستانه افزود: به همین منظور حدود 750 نیروی راهدار و پشتیبان مستقر در طول راه‌ها، 550 دستگاه، ماشین‌آلات و تجهیزات فعال در قالب حدود 100 اکیپ راهداری موقت و دائم مشغول خدمت رساني هستند.

خضري خاطر نشان كرد: 42 باب راهدارخانه دائم و 36 مکان استقرار موقت در طول راه‌ها تجهیز و برنامه‌ریزی شده تا در صورت بروز مشكلات براي شهروندان در راه ها ،در اين اماكن به طور موقت اسكان يابند.

مديركل راهداري و حمل ونقل جاده اي استان اصفهان با بیان اینکه اصفهان رتبه اول حمل و نقل کشور را به خود اختصاص داده است، گفت: در سال 96 حدود 48 میلیون تن کالا حمل و در 8 ماهه سال 97 حدود 32 میلیون کالا توسط ناوگان باري جا به جا شده است، در سال 96 حدود 14 میلیون نفر مسافر توسط ناوگان عمومی جابه جا شده است و این رقم در 8 ماهه سال 97 حدود 8 میلیون و 500 هزار نفر است که این آمار نشان می‌دهد اصفهان استانی تراز اول در حمل و نقل کالا و دارای رتبه سوم در حوزه مسافر است.

خضری در ادامه بیان کرد: اصفهان با دارا بودن حدود 40 هزار ناوگان کامیونی و اتوبوسی فعال و حدود 59 هزار راننده داراي كارت هوشمند استان تراز كشور در اين زمينه محسوب مي شود.

وی  با اشاره به اقدامات انجام شده براي مديريت و نظارت بر راه هاي استان اصفهان گفت: 108 دوربين ثبت تخلفات، 120سامانه‌ تردد شماربه نظارت بر جاده ها كمك مي كنند.

مدير كل راهداري و حمل ونقل جاده اي استان اصفهان با بيان اينكه در سال 96 حدود 270 میلیون تردد ناوگان در محورهای مواصلاتی استان را ثبت کردند، اظهار كرد: و در 8 ماهه 97 حدود 200 میلیون تردد ثبت شده كه هفت درصد رشد از خود نشان مي دهد.

وي با اشاره به برگزاري جلسات متعدد براي نهايي كردن فرمول  نرخ محاسبه كرايه بر مبناي تن-كيلومتر گفت: جلسه اي در هفته گذشته با متخصصان صنفي گذاشته شد و اميدواريم در آينده نزديك با ارائه نقطه نظرات نهايي صنف اجرايي شود.

در ادامه اين جلسه صنوف حاضر در جلسه به بيان دغدغه ها  و ديدگاه هاي خود پرداختند.

ابراز رضايت تشكل هاي صنفي از عملكرد و تعامل اداره كل راهداري و حمل ونقل جاده اي استان اصفهان در اين جلسه مورد توجه و تقدير استاندار اصفهان قرار گرفت .​

thumb-1
مشاهده ویدئو خبر        پرينت خبر  پرينت خبر  
Share on Google+
Share on Facebook
Share on twitter
مشخصات:
نظرات: *

کلیه حقوق سایت متعلق به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان میباشد .
طراحی و پیاده سازی "سامیکس"