اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان : اخبار: افزايش تابلوهاي پيام رسان ترافيكي در جاده هاي استان اصفهان اخبار - افزايش تابلوهاي پيام رسان ترافيكي در جاده... بازگشت به صفحه قبل
تاریخ انتشار:1398/12/04
رئيس مركز مديريت راه هاي اداره كل راهداري و حمل ونقل جاده اي استان اصفهان خبر داد
افزايش تابلوهاي پيام رسان ترافيكي در جاده هاي استان اصفهان

 رئيس مركز مديريت راه هاي اداره كل راهداري و حمل و نقل جاده اي استان اصفهان از افزايش تابلوهاي پيام رسان ترافيك جاده اي  در محورهاي مواصلاتي استان اصفهان خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راهداري و حمل ونقل جاده اي استان اصفهان،‌ مرضيه فراست اظهار كرد: تابلوهای پیام متغیر خبری و يا VMS از تجهیزات حمل و نقل هوشمند می­باشد که طی چند سال اخیر در محورهای برون شهری و معابر درون شهری به وفور مورد استفاده قرارگرفته است.

وي با بيان اينكه اين تابلوها كه بعضاً با نام پیام رسان ترافیک نيز شناخته شده­اند، افزود: اين تابلوها در مکانهایی مانند اتوبان­ها، جاده­ها یا ورودی مکان­های پرتردد با هدف آگاه سازي و اطلاع رساني به رانندگان، از سوانح و حوادث و همچنين شرايط عبور و مرور در محورهاي پيش روي رانندگان، نصب مي­شوند.

رئيس مركز مديريت راه هاي استان اصفهان گفت: معمولا برروی این تابلوها هرگونه پیامی از قبیل میزان ترافیک در راه پیش رو،‌ سرعت مجاز و علائم رانندگی مربوطه، عوارضی­های موجود در جاده و میزان فاصله با هرکدام و بین شهرها، اطلاع رسانی از وقایع جاده­ای،‌ یادآوری حق تقدم های موجود در جاده و قوانین راهنمایی و رانندگی، وجود شریط خطرناک جوی مانند یخ زدگی-طوفان-احتمال ریزش بهمن-ریزش کوه و... اعلام مي شود.

فراست با اشاره به اينكه در استان اصفهان از آغاز سال جاری تعداد 8 دستگاه تابلو VMS در محورهای  اصفهان – تهران (2 دستگاه) ، اصفهان – شیراز (2 دستگاه)، اصفهان – شهرکرد (2 دستگاه) و آزادراه فرودگاه (2 دستگاه) راه اندازي شده است، اضافه كرد:‌ در محورهاي فوق، تابلوهايي با تکنولوژی قدیمی وجود داشته كه پاسخگوی نیازهای ارتباطی و اطلاع رسانی حال حاضر نبود و لذا در سال 97 نسبت به تعويض آنها با تابلوهاي با كيفيت و تكنولوژي بالا و افزايش امكانات آنها اقدام شد.

وي خاطرنشان كرد:‌  این تابلوها قابل کنترل و تنظیم از مراکز ذیصلاح از طریق بسترهای ارتباطی مختلف و متعدد می­باشد و اميد است با تأمين اعتبارات لازم، تعداد تابلوهاي پيام متغير در سطح جاده­هاي استان تا پايان سال جاري به 16 دستگاه افزايش يابد.

 ​

thumb-1
مشاهده ویدئو خبر        پرينت خبر  پرينت خبر  
Share on Google+
Share on Facebook
Share on twitter
مشخصات:
نظرات: *

کلیه حقوق سایت متعلق به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان میباشد .
طراحی و پیاده سازی "سامیکس"