اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان : اخبار: اصفهان پيشگام در استفاده از فناوري هاي نوين در روكش آسفالت اخبار - اصفهان پيشگام در استفاده از فناوري هاي نوين... بازگشت به صفحه قبل
تاریخ انتشار:1398/12/05
​معاون راهداري اداره كل راهداري و حمل نقل جاده اي استان اصفهان در جمع خبرنگاران مطرح كرد:
اصفهان پيشگام در استفاده از فناوري هاي نوين در روكش آسفالت

معاون راهداري و حمل ونقل جاده اي استان اصفهان گفت: استان اصفهان يكي از استان هاي پيشگام كشور در زمينه به كارگيري روش ها و تكنولوژي هاي نوين در حوزه راهداري به شمار مي آيد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راهداري و حمل ونقل جاده اي استان اصفهان، فرزاد دادخواه در نشست خبري كه به مناسبت هفته دولت برگزار شد، اظهار كرد:‌ کیفیت جاده‌ها ممكن است یکی از عوامل تشدید تصادفات باشد اما بیشترین سهم  درتصادفات متعلق به عوامل انسانی است.

وی با بیان اینکه بيشترين انحراف خودروها به دلیل خواب‌آلودگی،سبقت و سرعت غيرمجاز مي باشد، افزود: از 109 نقطه حادثه‌خیز استان اصفهان، اصلاح 67 نقطه حادثه‌خیز در اولویت قرارگرفته که از این میان اصلاح 13 نقطه با اعتباري بالغ بر 53 میلیارد ریال آغاز شده است.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اصفهان یادآور شد: 4 هزار کیلومتر از راه های استان اصفهان برای ساماندهی علائم راه‌ها و استانداردسازی علائم موجود مطالعه شده اند و عملیات حذف و اضافه تابلوهای راهنمایی و رانندگی در نیمه دوم سال 97 در دستور كار قرار دارد.

دادخواه تصريح كرد: براي رفع نقاط حادثه خيز استان اصفهان از تمام قوا امكانات و ماشين آلات موجود استفاده مي شود.

وي با بيان اينكه افزايش و نوسانات قيمت قير بر قيمت آسفالت نيز تاثيرگذاشته است، ادامه داد: با شرايط فعلي و افزايش قيمت قير،هزينه اجراي هر كيلومتر آسفالت حدود 300 ميليون تومان برآورد مي شود.

 

معاون راهداري و حمل ونقل جاده اي استان اصفهان به استفاده از روش هاي نوين در زمينه آسفالت اشاره و خاطرنشان كرد: استفاده از روش هاي نوين در محورهاي تيران- داران، اليگودرز، قلعه شور،انارك- نائين، اصفهان، شهرضا-دهاقان، مباركه و ... در دست اجراست.

 

دادخواه از اختصاص 13 ميليارد تومان براي اجراي پروژه بازيافت سرد آسفالت در محور اردستان- نائين خبر داد و افزود: اين پروژه از جمله پروژه هاي مهمي است كه اصفهان در اجراي آن پيشتاز است .

وي يكي از اقدامات مهم اين حوزه براي كاهش تصادفات را ارتقا ايمني تقاطع ها به صورت غيرهمسطح با استفاده از زيرگذرهاي باكسي عنوان كرد و گفت:‌ ايمن سازي و سرعت بالاي اجرا اين زيرگذرها به عنوان مزيت هاي اين نوع عمليات ها به حساب مي آيد و بر اين اساس عمليات ساخت و اجراي 11 دستگاه زيرگذر باكسي با اعتباري بالغ بر 50 ميليارد ريال در محورهاي مختلف استان اصفهان از جمله زيرگذر كمربندي ميمه، ورود روستاي كهرويه، ورودي رحمت آباد، زيرگذر درختك ،زيرگذر جزوه ومحمودآباد در حال اجرا مي باشد.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اصفهان در ادامه از بهره‌برداری 22.6 کیلومتر روشنایی در جاده‌های استان اصفهان از جمله محورهاي مباركه، گردنه داس، گردنه دوشاخ، قسمتي از گردنه لاشتر، محور نجف آباد –فولادشهر خبرداد.

وي نصب نيوجرسي مفصلي به طول 10كيلومتر در استان اصفهان در آزادراه ذوب آهن محور اصفهان- زرين شهررا از جمله پروژه هاي اجراشده برشمرد و افزود: تا پايان سال جاري 8 كيلومتر باقي مانده از اين محوراجرا خواهد شد.

دادخواه با اشاره به  اجرای شبکه روشنایی LED در آزادراه ذوب‌آهن به طول 5 کیلومتر ،خاطرنشان كرد: .مصرف برق پايين، روشنايي بيشتر و هزينه نگهداري پايين ازجمله مزيت هاي اين نوع روشنايي ها به شمار مي آيند.

وی با بیان این که 550 کیلومتر روکش راه روستایی سيلكت با اعتبار 200 میلیارد ريال در 4 منطقه استان اصفهان آغاز شده است، اذعان داشت: 136 کیلومتر پروژه آسفالت گرم با اعتباری بالغ بر 205 میلیارد ریال صورت گرفته است.

 

thumb-1
مشاهده ویدئو خبر        پرينت خبر  پرينت خبر  
Share on Google+
Share on Facebook
Share on twitter
مشخصات:
نظرات: *

کلیه حقوق سایت متعلق به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان میباشد .
طراحی و پیاده سازی "سامیکس"