اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان : اخبار: افتتاح و بهره برداري از 60 پروژه به مناسبت هفته دولت اخبار - افتتاح و بهره برداري از 60 پروژه به مناسبت... بازگشت به صفحه قبل
تاریخ انتشار:1399/03/12
​مديركل راهداري و حمل ونقل جاده اي استان اصفهان در جمع خبرنگاران مطرح كرد
افتتاح و بهره برداري از 60 پروژه به مناسبت هفته دولت

به گزارش روابط عمومي اداره كل راهداري وحمل ونقل جاده اي استان اصفهان، مهدی خضری در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت هفته دولت اظهار کرد: اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اصفهان در هفته دولت، 60 پروژه عمرانی در حوزه راهداری و حمل و نقل جاده‌ای را با اعتباري بالغ بر هزار میلیارد ریال افتتاح می‌کند.

وی افزود: تعریض، روکش آسفالت، ایمن‌سازی محورها، راه‌اندازی دهمین مرکز معاینه فنی مكانيزه خودروهاي سنگين و نيمه سنگين و راه‌اندازی و بهره برداري از سامانه هاي مديريت هوشمند (ITS) از جمله مهم‌ترین این پروژه ها به شمار مي آيند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اصفهان  به ثمر رساندن پروژه هاي عمراني در شرايط موجود كشور را كارنامه اي درخشان از همكاري بخش خصوصي و بخش دولتي دانست.

وی با اشاره به بهره برداري از پروژه روشنایی گردنه دوشاخ به طول 3 کیلومتر با حضور معاون استاندار اصفهان تصريح كرد: اجراي اين پروژه گام مهمي در ارتقا ايمني اين مسير به شمار مي آيد.

 خضري تصريح كرد:  استان اصفهان با دارا بودن  12 هزار کیلومتر جاده اصلي، فرعي  و روستايي به عنوان يكي از محورهای اصلی مواصلاتی کشور به شمار مي آيد و  رتبه نخست حمل و نقل جاده‌ای کشور را دارد.

مديركل راهداري و حمل ونقل جاده اي استان اصفهان ادامه داد: در 5 ماهه نخست سال جاري، 142 میلیون تردد توسط دوربین‌های ترددشمار در محورهای مواصلاتی استان اصفهان ثبت شده که این میزان تردد افزایش 10.4 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل را نشان می‌دهد.

وي تصريح كرد: در سال 96 حدود 268 میلیون تردد در محورهای مواصلاتی استان اصفهان ثبت و گزارش شده است.

خضري گفت:  رصد محورهاي مواصلاتي استان اصفهان با استفاده از از 34 دوربین نظارتی و 105 دوربین ثبت تخلف انجام مي شود.

 وي با اشاره به جايگاه ويژه استان اصفهان در حوزه حمل بار خاطرنشان كرد:  استان اصفهان در سال 96 با 48 میلیون تن جابه‌جایی کالا رتبه نخست حمل بار در کشور را به خود اختصاص داد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اصفهان اضافه كرد:‌‌ در سال گذشته 15 میلیون مسافر توسط ناوگان حمل و نقل مسافر در جاده‌های استان اصفهان جابه‌جا شده‌اند.

وي تعداد رانندگان فعال استان اصفهان را 58 هزار نفر عنوان كرد و گفت: 35 هزار ناوگان فعال در حوزه حمل و نقل بار استان و 9 هزار و 500 ناوگان فعال در حمل و نقل مسافربری استان اصفهان فعال هستند.​

thumb-1
مشاهده ویدئو خبر        پرينت خبر  پرينت خبر  
Share on Google+
Share on Facebook
Share on twitter
مشخصات:
نظرات: *

کلیه حقوق سایت متعلق به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان میباشد .
طراحی و پیاده سازی "سامیکس"