اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان : اخبار: افزايش ضريب پرداخت حق بيمه رانندگان دردستوركار بيمه تامين اجتماعي قرار گرفت. اخبار - افزايش ضريب پرداخت حق بيمه رانندگان دردستوركار... بازگشت به صفحه قبل
تاریخ انتشار:1398/12/04
​مدير كل حمل و نقل كالاي سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي كشور مطرح كرد:
افزايش ضريب پرداخت حق بيمه رانندگان دردستوركار بيمه تامين اجتماعي قرار گرفت.مدير كل حمل و نقل كالاي سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي كشور گفت: افزايش ضريب پرداخت حق بيمه رانندگان از بيست روز پيش در دستور كار سازمان تامين اجتماعي قرار گرفته است .

به گزارش روابط عمومي اداره كل راهداري و حمل و نقل جاده اي استان اصفهان،‌ غلامحسين دغاغله  در همايش هم انديشي و هماهنگي تشكل هاي حمل ونقل كالاي استان اصفهان  با اشاره به اينكه بيش از 90 درصد از كالاي كشور توسط جاده جابه جا مي شود، اظهار كرد: طي ده سال گذشته تعداد ناوگان حمل و نقل بار کشور بيش از 100 درصد رشد داشته ، در صورتی که حجم کالا تنها41 درصد رشد کرده و در نتيجه عدم تعادل و توازن در توزيع كالا بوجود آمده است .

وی برخي از مشكلات موجود در سيستم حمل ونقل كشور را ناشي از  توجه به توسعه ناوگان و غفلت از نوسازي دانست و افزود:  امروز شاهد رشد ناوگان بي كيفيت  و فرسوده در سيستم حمل ونقل كشور و برهم خوردن  تعادل نظام توزيع و تقاضا هستيم كه  اعتراض رانندگان طی ماه های گذشته را به دنبال داشته است .

دغاغله با اشاره به اعتراضات به حق رانندگان گفت : در جلسه اي كه در حضور وزير راه و شهر سازي برگزار شد ، افزايش 20 در صدی كرايه ها ، محاسبه كرايه بر اساس تن كيلومتر و تشکیل كارگروهي متشكل از نمايندگان تشكلهاي صنفي با مسئوليت سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي برای بررسی مشكلات حمل و نقل به تصویب رسید .

مدير كل حمل و نقل كالاي سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي كشور با اشاره به برگزاري جلسات متعدد براي بررسي و حل مشكلات رانندگان اظهار كرد: در اين راستا و با توجه به دستور رياست سازمان همه انتقادات و نقطه نظرات رانندگان مورد ارزيابي قرار گرفت و به خواسته هاي قانوني اين قشر پاسخ مناسبي داده شد .

وی از تشكيل  کار گروهی به منظور محاسبه كرايه بر اساس تن كيلومتر با حضور نمايندگان تشكلها و برخي رانندگان صاحب نظر  خبرداد و افزود: در اين كارگروه  طرح هايي براي محاسبه كرايه به صورت تن كيلومتر مطرح شد که فاز اول آن تا هفته آينده اجرا خواهد شد و بقيه مطالبات نيز در دست بررسي است .

دغاغله با اشاره به اینکه مطالباتي كه در درون سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي قابل حل است به جديت تمام و به صورت ويژه در حال بررسي و رفع نواقص است، افزود : مباحث متعددی از مطالبات رانندگان مربوط به ارگان هاي دیگر است که در صورت همدلی و همکاری آنها این مشکلات نیز مرتفع خواهد شد.

وی با بيان اينكه طرح بازنشستگي رانندگان با 25 سال سابقه كار و شرط سني 55 سال در حال پيگيري و رايزني است،  گفت : بحث  تعهد دولت در رابطه با بيمه تامين اجتماعي رانندگان و  پرداخت 50 درصد سهم رانندگان كه از سال 79 با اجراي قانون هدفمندي يارانه ها انجام مي شد در ارديبهشت ماه با مشكلاتي مواجه شده بود كه در حال حاضر رفع شده است.

دغاغله از دیگر مطالبات رانندگان را افزايش ضريب پرداخت حق بيمه عنوان کرد و اظهار كرد : رانندگان به دنبال آن هستند که قبل از بازنشستگي ضريب حقوق بيشتري پرداخت كنند و در زمان بازنشستگي حقوق متناسب با ضريب پرداخت به آنها تعلق گيرد كه از بيست روز پيش در دستور كار سازمان تامين اجتماعي قرار گرفته است .

وي در رابطه با قرار گرفتن شغل رانندگي در ليست مشاغل سخت و زيان آور  خاطرنشان كرد: طبق قانون فعلي قرارگرفتن اين شغل در ليست مشاغل  سخت و زيان آور بودن به ضرر رانندگان است، چرا که محدوديت هايي براي رانندگان ايجاد مي كند .

وي تصريح كرد:‌ اولا شرط سني بازنشستگان در مشاغل سخت وزيان آور 45 سال است كه اصلا باب ميل رانندگان نيست ،دوم اينكه ضريب پرداخت بيمه را افزايش خواهد داد که در شرایط اقتصادی کنونی برای رانندگان مقدور نیست و سوم ساعت مجاز رانندگي و جايگزيني راننده دوم است كه در اين قانون وجود دارد .

اين مقام مسئول اظهار كرد :  آنچه امروز مطالبه ما و رانندگان است وضع قانوني مختص اين صنف است كه البته در سالهاي گذشته در مجلس شوراي اسلامي مورد بررسي قرار گرفته و به نتيجه اي نرسيده است و نمایندگان مجدد در حال بررسي اين موضوع هستند .

مدير كل حمل و نقل كالاي سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي كشور  ازافزايش 20 درصدي كرايه ناوگان سوخت رساني خبر داد و گفت:‌ با توجه به اينكه کرایه نفتكش ها و سوخت رسان ها توسط شركت پخش فراورده هاي نفتي پرداخت می شود در جلسات مشترك روزهاي گذشته  افزايش بيست درصدي كرايه  ناوگان سوخت رساني نيز مورد تصويب قرار گرفت .

وی با اشاره به اجرای طرح پيمايش از سال 94 گفت : طبق تعهدي كه شرکت پخش فراورده های نفتی دارد به هر ماشين به اندازه كاركرد خود سوخت تعلق ميگيرد و و رانندگان از اين نظر هيچ دغدغه اي نداشته باشند ، همچنين بحث منطقه بندي طي هفته گذشته برداشته شد و محدوديت برداشتي براي رانندگان در زمينه سوخت وجود ندارد .

دغاغله با اشاره به لزوم رعایت قوانین در اخذ كميسيون و جلوگیری از تخلفات افزود : براي جلوگيري از وقوع چنين تخلفاتي به دستور رياست سازمان كميسيون هاي ويژه اي در ستاد و استانها تشكيل شد كه به صورت ويژه در كانون ها و شركت ها حضور مي يابند و با بررسي اسناد نسبت به برخورد با متخلفين اقدام می کنند .

مدير كل حمل و نقل كالاي سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي كشور  از رصد فعاليت هاي مالي شركت ها به صورت ناشناس توسط  مديران ستادي استانها  خبر داد.

مدير كل حمل و نقل كالاي سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي كشور ازتعطيلي شركت هاي بدهكار به رانندگان اشاره و اظهار كرد:‌ تعدادي شركت داريم كه اينها در گذشته دولتي بوده اند و بارهاي اساسي كشور را جابجا مي كرده اند و رانندگان مطالبات زيادي از آنها دارند ما اينها را تعطيل كرديم ، شرکت آبادان بدهی خود تا پايان سال 96 را به صورت كامل به رانندگان پرداخت كرده است و به صورت جزئی در بعضی شهرها اجازه فعالیت دارد ، در رابطه با  شرکت خليج فارس نیز به دليل حجم بالای مطالبات رانندگان و عدم همکاری در پرداخت مطالبات، نامه اي با استانها زده شد كه تا زماني كه مطالبات رانندگان پرداخت نشود اجازه هيچ گونه فعاليتي به اين شركت  داده نشود ، شرکت فجر جهاد نيز با شرط تسويه بدهي خود  تا پايان سال 96 اجازه فعاليت خواهد داشت.

وی خاطر نشان کرد : شركتهاي آبادان و فجر جهاد مطالباتي از دولت داشته اند و دولت نیز با پرداخت اين مطالبات راه را براي پرداخت مطالبات رانندگان فراهم كرد .

دغاغله در پایان با اشاره به اینکه نوبت دهي با روش سنتي به دليل عدم توازن عرضه و تقاضا امكان پذير نيست و باعث ایجاد فساد خواهد شد، افزود : سيستمي در حال طراحي است كه به فرايند نوبت دهي به صورت مشخص و منسجم به صورت الکترونیکی صورت پذيرد و حقي از رانندگان ضایع نشود .

 ​

thumb-1
مشاهده ویدئو خبر        پرينت خبر  پرينت خبر  
Share on Google+
Share on Facebook
Share on twitter
مشخصات:
نظرات: *

کلیه حقوق سایت متعلق به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان میباشد .
طراحی و پیاده سازی "سامیکس"