اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان : اخبار: تجهیز ناوگان راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان به ردیاب خودرویی (GPS) اخبار - تجهیز ناوگان راهداری اداره کل راهداری و حمل... بازگشت به صفحه قبل
تاریخ انتشار:1398/12/04
تجهیز ناوگان راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان به ردیاب خودرویی (GPS)

 


  از مزایای عمومی کاربرد ردیاب های خودرویی در حمل و نقل می توان به کاهش هزینه های عملیاتی، بهینه سازی منابع، حداکثر استفاده از وسایل نقلیه ومدیریت و برنامه ریزی عملیات اشاره نمود. 

مهدي خضري مديركل راهداري و حمل و نقل جاده اي استان اصفهان گفت : اخیرا، کاربرد ردیاب خودرویی در  صنعت حمل و نقل عمومی، به منظور ارائه خدمات با کیفیت بهتر، مرسوم شده است.   در این میان سیستم های مختلفی در جهت کنترل و مدیریت ناوگان طراحی شده اند.      

این سیستم ها با نامهای AVL (AUTOMATIC VEHICLE LOCATION) یا FMS(FLEET MANAGEMENT SYSTEM) یا سیستم مدیریت ناوگان،شناخته می شوند.

وي افزود : با توجه با وجود 11 هزار و هفتصد کیلومتر راه همسنگ و بیش از 5 هزار و 600 کیلومتر راه روستایی در استان اصفهان ، و هم چنين حضور بیش از 450 دستگاه ناوگان راهداری شامل ناوگان سبک، نیمه سنگین و سنگین در استان اصفهان ، به منظور ارتقا خدمات رسانی در این حوزه این اداره کل اقدام به تجهیز ناوگان راهداری به دستگاه های ردیاب خودرویی نموده است.

خضري گفت : مرکز مدیریت راههای این اداره کل در نظر دارد با تجهیز حداکثری ناوگان خدمات رسان در حوزه راهداری به دستگاه های ردیاب خودرویی و راه اندازی سیستم مدیریت ناوگان ضمن بهینه سازی مدیریت مالی،کاهش هزینه های نگهداری (کاهش استهلاک) و بهبود ایمنی خودرو و راننده، با توجه به وظیفه برقراری تردد ایمن و روان در جاده های استان،  امکان ارائه خدمات موثرتر در زمینه بازگشایی و رفع انسداد در محورهای موصلاتی را در صورت بروز حادثه در کوتاهترین زمان ممکن، فراهم نماید.

مدير كل راهداري و حمل و نقل جاده اي استان اصفهان  با اشاره به نصب 84 دستگاه ردياب خودرويي در سال گذشته خاطر نشان كرد : در این راستا مرکز مدیریت راهها با همکاری اداره ماشین آلات  این اداره کل نصب 250 دستگاه ردیاب خودرویی در ناوگان حائز اولویت راهداری در مرحله اول در سال را در دستور كار خود قرار داده است که با نصب این تعداد دستگاه تا پايان تير ماه سال جاري ، تعداد خودروهای مجهز به GPS به 334 خودرو خواهد رسید  و امید است با تامین اعتبارات لازم در سال 97 کلیه ناوگان راهداری به این تجهیزات مجهز گردند.

وي افزود : با تجهیز ناوگان حمل و نقل به سیستم ردیاب و راه اندازی سامانه مدیریت ناوگان و ثبت فرمهای گشت راهداری ، خدمات ارائه شده در طول هر محور شامل انواع فعالیت های راهداری قابل محاسبه و برنامه ریزی خواهد بود و همچنین با مدیریت محل استقرار ناوگان راهداری ، با توجه به ارسال اطلاعات آنلاین محل فعلی خودرو از طریق ردیاب اعزام نزدیکترین خودرو به محل حادثه و سرویس دهی در کوتاهترین زمان ممکن، امکان پذیر مي شود .

 ​

thumb-1
مشاهده ویدئو خبر        پرينت خبر  پرينت خبر  
Share on Google+
Share on Facebook
Share on twitter
مشخصات:
نظرات: *

کلیه حقوق سایت متعلق به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان میباشد .
طراحی و پیاده سازی "سامیکس"