اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان : اخبار: رفع مشكلات رانندگان حمل و نقل در دستور كار نهادهاي ذيربط اخبار - رفع مشكلات رانندگان حمل و نقل در دستور كار... بازگشت به صفحه قبل
تاریخ انتشار:1398/12/05
رفع مشكلات رانندگان حمل و نقل در دستور كار نهادهاي ذيربط

با افزايش 20 درصدي  نرخ كرايه حمل به صورت يكنواخت در كل كشور مشكلات رانندگان مرتفع خواهد شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راهداري و حمل و نقل جاده اي استان اصفهان ، به دنبال افزايش قيمت لوازم و قطعات مورد نياز ناوگان حمل و نقل ، طي روزهاي اخير نارضايتي هايي از سوي رانندگان پخش فراورده هاي نفتي و حمل بار صورت گرفت كه به پايين بودن كرايه حمل و از طرفي گراني قطعات و لوازم مورد نياز خود اعتراض داشتند .

 مهدي خضري مدير كل راهداري و حمل و نقل جاده اي استان اصفهان خضري گفت  : با توجه به شرايط اقتصادي كشور و نوسانات اخير قيمت ارز قيمت قطعات و لوازم مصرفي رانندگان به صورت غير منطقي حدود 35 تا 50 درصدافزايش يافت كه اعتراض رانندگان حوزه حمل و نقل رادر پي داشت و نياز است تا مسئولين سازمانهاي نظارتي توجه و نظارت بيشتري در اين زمينه داشته باشند تا  قيمتها بيش از مصوبه هاي قانوني افزايش نيابد و به نوعي به اعتراضات رانندگان نيز پاسخ مثتي داده شود .

خضري افزود : وجود واسطه بين شركتهاي حمل و نقل و رانندگان از ديگر مباحثي است كه رانندگان به آن معترض هستند . براي حل اين مشكل  طي جلساتي كه با حضور تشكلهاي صنفي ،  رانندگان و شركتهاي حمل و نقل داشته ايم مقرر شد از هفته آينده بارهايي كه در حوزه شهرستان اصفهان و شهرستانهاي اطراف جابجا ميشود در سالن اعلام بار پايانه امير كبير اعلام گردد تا بدينوسيله دست دلالها از حوزه حمل و نقل كوتاه شود .

مدير كل راهداري و حمل ونقل جاده اي استان اصفهان يكي ديگر از دغدغه هاي رانندگان را بيمه تامين اجتماعي آنان برشمرد و افزود : طي هماهنگي با مسئولين سازمان تامين اجتماعي قرار شد سهم دولت در بحث تامين اجتماعي رانندگان كه تا كنون به صورت يارانه به رانندگان داده مي شد كماكان ادامه داشته باشد .

خضري گفت : سخت و زيان آور بودن شغل رانندگي از موضوعات ديگري است كه رانندگان به دنبال آن هستند و طي هماهنگي هاي صورت گرفته  اين لايحه توسط دولت به مجلس ارائه مي شود  تا پس از تصويب نمايندگان شغل رانندگي نيز به عنوان يكي از شغلهاي سخت و زيان آور در قانون لحاظ شود .

وي خاطر نشان كرد : بحث سنوات خدمتي رانندگان نيز در سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي كشور مورد توجه قرار گرفته است و مقرر گرديد پس از تشكيل كميته هاي تخصصي با پرداخت مابه تفاوت حق بيمه  سنوات خدمتي رانندگان نيز در نظر گرفته شود تا پس از بازنشستگي مشكلي در امرار معاش نداشته باشند .

خضري افزود : با اناليزي كه توسط كارشناسان حوزه حمل و نقل انجام شده است تاثير گذاري افزايش قيمت لاستيك و قطعات مصرفي رانندگان بين 15 تا 20 در صد مي باشد كه با توجه به اين مولفه ها تصميم به افزايش 20 در صدي نرخ حمل گرفته شد و اين اطمينان به رانندگان داده ميشود كه اگر در آينده افزايش قيمتي در ساير حوزه ها رخ دهد كرايه حمل نيز افزايش مجدد خواهد يافت .

مدير كل راهداري و حمل و نقل جاده اي استان اصفهان گفت : در پي اتفاقات ناگواري كه در روزهاي اخير در خصوص اعتراض رانندگان رخ داده است شوراي تامين استان به رياست استاندار چندين مرتبه تشكيل جلسه داد و طي دستورات و تاكيداتي به فرماندهي نيروي انتظامي استان  ، تامين امنيت رانندگان در تمامي زمينه ها در دستور كار قرار گرفت و هم اكنون در كليه محورهاي مواصلاتي استان تامين امنيت جاني و مالي رانندگان به صورت شبانه روزي انجام ميشود .

خضري در پايان با اشاره به اين نكته كه اداره كل راهداري و حمل و نقل جادهاي استان اصفهان همواره در كنار رانندگان است افزود : بايد توجه داشت كه در شرايط فعلي نبايد حركتي انجام گيرد كه امنيت ملي كشور را دچار مخاطره كرده و راه را براي سوء استفاده معاندان نظام مقدس جمهوري اسلامي هموار كند .

خضري گفت : اين رانندگان همان هايي هستند كه در سراسر دوران نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران چه در زمان جنگ تحميلي و هشت سال دفاع مقدس و چه در سالهاي پس از جنگ تا به امروز ثابت كرده اند كه همراه در كنار ملت غيور ايران اسلامي پشتوانه نظام بوده اند و اينبار نيز از اين عزيزان ميخواهيم تا همچون سابق همراه و هم دل با دولت تدبير و اميد بوده و مانع سوء استفاده دشمنان گردند.​ 

thumb-1
مشاهده ویدئو خبر        پرينت خبر  پرينت خبر  
Share on Google+
Share on Facebook
Share on twitter
مشخصات:
نظرات: *

کلیه حقوق سایت متعلق به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان میباشد .
طراحی و پیاده سازی "سامیکس"