اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان : اخبار: ​دلیل کمبود تابلو راهنمایی و رانندگی در جاده های اصفهان محدودیت مالی است اخبار - ​دلیل کمبود تابلو راهنمایی و رانندگی در جاده... بازگشت به صفحه قبل
تاریخ انتشار:1399/03/13
​دلیل کمبود تابلو راهنمایی و رانندگی در جاده های اصفهان محدودیت مالی است

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان، در نشست خبري به مناسبت هفته حمل و نقل و راهداري محدودیت مالی را مهمترین دلیل کمبود تابلوهای اطلاع رسانی و راهنمایی و رانندگی در جاده های این استان اعلام کرد.
فرزاد دادخواه روز چهارشنبه در نشست خبری که به مناسبت هفته حمل و نقل رانندگان و راهداری برگزار شد، افزود: برای ساخت یک متر مربع از تابلوهای اطلاع رسانی و راهنمایی و رانندگی در جاده ها به حدود ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان اعتبار نیاز دارد و در این راستا این اداره کل با محدودیت مواجه است.
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان با اشاره به اصلاح شیب شیروانی کنار جاده ها طی امسال گفت: این اقدام در کاهش واژگونی خودروها و مرگ و میر جاده ای تاثیر زیادی داشت.
دادخواه همچنین به طرح زمستانه این اداره کل اشاره کرد و ادامه داد: طرح زمستانه اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان از ۱۵ آذرماه امسال آغاز شده و تا 15 فروردین سال 97 ادامه می یابد.
وی افزود: در این طرح 102 گروه، ۵۵۰ ماشین آلات، ۷۵۰ نفر نیروی انسانی و ۲۰۰ عدد دستگاه و تجهیزات زمستانی، کار حفظ و ایمنی راهها و تامین سلامت مسافران را در 11 هزار و 500 کیلومتر از جاده های استان اصفهان برعهده دارند.
به گفته معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان، این خطه دارای ۷۵ گردنه برفگیر است که ۵۵ هزار راه های استان را شامل می شود.
به گزارش ایرنا، استان اصفهان از نظر میزان شرکت حمل و نقل بار، تعداد پایانه حمل بار و مسافر و آموزش کاربران حمل و نقل، رتبه اول کشور را دارد.
بیش از41 هزار دستگاه خودرو با 48 هزار راننده در ناوگان حمل و نقل بار استان اصفهان فعالیت می کند که نزدیک به 10 درصد از ناوگان حمل بار کشور را شامل می شود.
459 شرکت حمل و نقل بار، 6 پایانه حمل بار، 26 پایانه حمل مسافر، هشت مرکز مکانیزه معاینه فنی و 43 مجتمع بین راهی در سطح استان اصفهان فعالیت می کند.
استان اصفهان دارای 11 هزار و 500 کیلومتر راه است که بلحاظ موقعیت خاص آن در مرکز و بعنوان چهار راه ترانزیت بار و مسافر کشور، رتبه اول حمل بار و رتبه سوم حمل مسافر را داراست.
استان اصفهان دارای 399 کیلومتر آزادراه، یکهزار و 659 کیلومتر بزرگراه 2 هزار و 791 کیلومتر راه همسنگ و 29 کیلومتر آزادراه است.

thumb-1
مشاهده ویدئو خبر        پرينت خبر  پرينت خبر  
Share on Google+
Share on Facebook
Share on twitter
مشخصات:
نظرات: *

کلیه حقوق سایت متعلق به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان میباشد .
طراحی و پیاده سازی "سامیکس"