اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان : اخبار: همايش استاني،دوره آموزشي بهره برداري از سامانه سپهتن ويژه شركت هاي حمل و نقل مسافر برون شهري اخبار - همايش استاني،دوره آموزشي بهره برداري از سامانه... بازگشت به صفحه قبل
تاریخ انتشار:1398/12/08
همايش استاني،دوره آموزشي بهره برداري از سامانه سپهتن ويژه شركت هاي حمل و نقل مسافر برون شهري

​روابط عمومي اداره كل راهداري و حمل و نقل جاده اي استان اصفهان،هدف استفاده از اين سامانه ايجاد و بهره برداري از سامانه جامع كنترلي و نظارتي بر خط براي مديريت يكپارچه فعاليت و تردد ناوگان حمل و نقل عمومي است.
داریوش امانی مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گفت: در استان اصفهان نسبت به ۴ ماه مشابه سال گذشته حدود ۳۳ درصد کاهش مجموع تصادفات در ناوگان مسافربری داشتیم که سامانه سپهتن نقش مهمی در این آمار داشته است‌.
اماني افزود:از مزاياي سامانه سپهتن ميتوان اطلاع به موقع از جزئيات تردد ناوگان ،مشاهده جزئيات تردد و مسير سفر خودرو،گزارش ميزان توقف هاي خودرو در حين سفر،گزارش كار كردن ناوگان،رسيدگي به شكايات مسافرين،رسيدگي به اختلاف بين راننده ها بر اساس جزئيات تردد و ساعات رانندگي و... را عنوان كرد.
مهدی خضری معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان عنوان کرد: در بخش حمل و نقل مسافر هم نیز باید سامانه سپهتن جهت کنترل و نظارت تخلفات در ناوگان عمومی نصب و توسط مدیران شرکت ها کنترل و رهبری گردد.
سرهنگ اصغر زارع جانشین پلیس راه فرماندهی انتظامی استان اصفهان در این جلسه گفت:با توجه به ماده ۴ آیین نامه حمل بار و مسافر استفاده از سامانه سپهتن جهت کنترل ناوگان بار و مسافر در دستور کار پلیس و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان می باشد.
وی افزود: ۹۰ درصد کالا و مسافر از طریق زمینی انثجام می شود ٬بنابراین باید کنترل ویژه ای روی ناوگان ها انجام گردد.
زارع در ادامه اذعان کرد: بدلیل مشکلات موجود در GPS از سپهتن به عنوان سامانه برخط و نوین كه در ناوگان های مسافر نصب گردیده است٬ و در تاریخ یکم مهر ماه طی تفاهم نامه ای با پلیس راه ناجا و اداره کل صورت گرفت که برای کاهش تخلفات در ناوگان حمل و نقل بار هم نیز نصب گردند.


thumb-1
مشاهده ویدئو خبر        پرينت خبر  پرينت خبر  
Share on Google+
Share on Facebook
Share on twitter
مشخصات:
نظرات: *

کلیه حقوق سایت متعلق به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان میباشد .
طراحی و پیاده سازی "سامیکس"