اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان : اخبار: همایش فرهنگی آموزشی یاوران راه ایمن در شهرستان نجف آباد اخبار - همایش فرهنگی آموزشی یاوران راه ایمن در شهرستان... بازگشت به صفحه قبل
تاریخ انتشار:1398/11/28
همایش فرهنگی آموزشی یاوران راه ایمن در شهرستان نجف آباد
به گزارش روابط عمومي اداره كل راهداري و حمل و نقل جاده اي استان اصفهان،علی رضا صفاتاج دبیر همایش و معاون حمل ونقل اداره کل راهداری وحمل و نقل جاده ای استان اصفهان گفت: یکی از شاخصه های توسعه یافتگی هر کشوری نسبت سوانح و تلفات و تصادفات به جمعیت هر کشور است ،که ایران با توجه به آمار بالای تلفات و سوانح جاده اي بايد مورد توجه قرار گيرد.
وی در خصوص آمار 11 ماهه تلفات جاده ای سال گذشته افزود:حدود 14 هزار و 790 نفر تلفات جاده ای در سال گذشته داشتیم.
صفاتاج اذعان کرد:در بررسی های بعمل آمده علت اعظم تصادفات حدود 70 درصد عامل انسانی است که این آمار بسیار زیان بار می باشد،هدف از بازخورد این همایش ایجاد فرهنگ سازي صحیح رعایت قوانین ومقررات راهنمایی و رانندگی است که با عدم رعایت این قوانین فرد خاطی یک فرد بی ادب و بی فرهنگ در جامعه تلقی می گردد.
در سال ۱۴۰۰ تلفات ناشی از تصادفات جاده ای کشور به ۱۰۳ هزار نفر خواهد رسید
حمید گله داری مدیر شبکه بهداشت نجف آباد گفت:حدود ۱۰ هزارو ۵۸۳ حادثه در شهرستان نجف آباد در سال گذشته ثبت گردیده که بیش از ۵۰ درصد این حوادث ترافیکی بوده است.
وی افزود:رشد سالانه سوانح رانندگی در کشور نزدیک به ۱۶ درصد می باشد و در صورت عدم توقف این روند در سال ۱۴۰۰ تلفات ناشی از تصادفات جاده ای کشور به ۱۰۳ هزار نفر خواهد رسید.
گله داری خستگی و تاخیر در درک و خواب آلودگی یکی از عوامل و مشکلات جسمی تاثیر گذار در رانندگی دانست و اذعان کرد: از بزرگترین عوامل ایجادحوادث و تصادفات جاده ای خواب آلودگی می باشد.
در ادامه جلسه مظفر نجفی فرماندار شهرستان نجف آبادضمن خیر مقدم به مدعوین گفت:شهرستان نجف آباد دارای حدود 340 هزار نفر جمعیت ،حدود 11 شهرک و مرکز صنعتی ،6 شهر  در بخشهای مرکزی و مهردشت می باشد و  بیشتر شهروندان علی رغم مشکلات و محدودیت های معدد چه در داخل وچه در خارج از شهر مقید به رعایت قوانین و مقررات هستند. با این وجود متاسفانه سالانه شاهد تلفات و صدمات زیادی بدلیل سوانح رانندگی در خیابانها و راههای حوزه شهرستان هستیم که بخش عمده آنها ناشی از بی احتیاطی افراد است.
وی افزود: از همین روی بعنوان یک دغدغه ملی از همه فعالان رسانه ای وآموزشی و مدیران و اساتید خواستارم که در آموزش های خود، فرهنگ سازی اجرای قوانین ومقررات راهنمایی و رانندگی را در راس اقدامات آموزشی خود قرار دهند.
 
شهروند به کسی اطلاق می می شود که احساس مسئولیت کند
سرهنگ حسین حسین زاده جانشين فرماندهي انتظامي استان اصفهان گفت:شهروند به کسی اطلاق می می شود که احساس مسئولیت کند و مطالبه گر است.
سرهنگ حسین زاده مهمترین علل وقوع تصادفات برونشهری استان اصفهان را در چند مورد عنوان کرد:عدم توجه به جلو 44 درصد،عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه ناشی از سرعت 24 درصد،عدم رعایت حق تقدم11 درصد،تجاوز و انحراف به چپ 10 درصد،تغییر مسیر ناگهانی 4 درصد می باشد.
وی در خصوص افزایش وزن اجزا داخلبدن انسان هنگام سرعت عنوان کرد:به طور مثال وزن مغز انسان در حال عادی 5/1کیلوگرم اما در سرعت 130 کیلومتر در ساعت وزن آن 37برابر بیشتر شده وبه 5/55کیلوگرم می رسد.

thumb-1
مشاهده ویدئو خبر        پرينت خبر  پرينت خبر  
Share on Google+
Share on Facebook
Share on twitter
مشخصات:
نظرات: *

کلیه حقوق سایت متعلق به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان میباشد .
طراحی و پیاده سازی "سامیکس"