اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان : اخبار: دوره آموزشی تحلیل تصادفات جاده ای اخبار - دوره آموزشی تحلیل تصادفات جاده ای بازگشت به صفحه قبل
تاریخ انتشار:1398/12/04
دوره آموزشی تحلیل تصادفات جاده ای
داریوش امانی مدیر کل اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان گفت:تصادفات یکی از مهمترین معضلاتی است که جامعه کنونی درگیران است ،استان اصفهان هم در این زمینه جزو ۵ استان پرتصادف کشور است که کارت زرد دریافت کرده.
وی ضمن تشکر از زحمات کلیه ادارات راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان هاافزود:در طول زمستان با حضور فعالانه توانستند در خدمت رسانی به هموطنان جاده هارا هموار کنند.
امانی در ادامه اضافه کرد: در سالی که گذشت حدود ۲۰۰ میلیون تردد در جاده‌های مواصلاتی استان و بیشترین حجم را در ناوگان های سنگین در استان داشتیم و باید توجه داشته باشیم که استان اصفهان به دلیل موقعیت جغرافیایی که دارد یکی از شریان های اصلی کشور است و باید تلاشمان را در نوروز برای حفظ حریم ایمن در جاده ها انجام دهیم.
مدیر کل اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان اذعان کرد:برای کاهش تصادفات باید به سمت ایده های خلاقانه و استفاده از نرم افزارهای روز دنیا برویم؛و از رئسای ادارات خواستار تعامل ویژه برای ایجاد بستری ایمن در جاده هاهستیم.
سرهنگ پور قیصری در خصوص تصادفات جاده ای گفت:مدرنیته شدن جوامع رفاه حال انسان ها را بوجود آورده ولی تصادفات و تلفات جاده ای یکی از دغدغه های جوامع مختلف می باشد که متاسفانه بیشتر نخبگان و سرمایه های کشور را در این تصادفات از دست می دهیم که کنترل این وضعیت با روش های سنتی امکان پذیر نیست و باید با علم روز پیش برویم.
علیرضا صفاتاج معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان در ادامه جلسه عنوان کرد:طی سالی که گذشت به پیشنهاد اداره کل و دستور استاندار اصفهان کمیته رصد تصادفات در فرمانداری ها تشکیل شد که به نوعی اتاق فکر تحلیل تلفات و تصادفات است.
وی افزود:این کمیته ها باید هر ماهه تشکیل و راهکارهایی  برای کاهش تصادفات و تلفات تدبیر کنند و روئسای ادارات به عنوان دبیر کمیته تحلیل تصادفات فعالیت کنند.
دكتر مهدي شفعيان استاد دانشگاه و مشاور كميسيون ايمنى راههاي كشور به طور مبسوط به بحث و بررسي و تحليل دقيق تصادفات جاده اى پرداخت و چندين نمونه تصادف واقعي را از ابعاد مختلف مورد تحليل و بررسى قرار داد. وي اشاره نمود در خصوص تحليل تصادف لازم است چهار سوال اصلي در خصوص چرايي وقوع تصادف، چرايى وقوع آسيب بعد از تصادف، اقدامات بعد از وقوع تصادف و نحوه پيشگيري از وقوع حوادث مشابه بعدي از ابعاد مختلف انسان، راه و خودرو پاسخ داده شود.

thumb-1
مشاهده ویدئو خبر        پرينت خبر  پرينت خبر  
Share on Google+
Share on Facebook
Share on twitter
مشخصات:
نظرات: *

کلیه حقوق سایت متعلق به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان میباشد .
طراحی و پیاده سازی "سامیکس"