اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان : اخبار: افتتاح فاز اول طرح ملي تجهيز راههاي شرياني به سامانه هاي هوشمند عبور و مرور جاده اي اخبار - افتتاح فاز اول طرح ملي تجهيز راههاي شرياني... بازگشت به صفحه قبل
تاریخ انتشار:1398/11/29
افتتاح فاز اول طرح ملي تجهيز راههاي شرياني به سامانه هاي هوشمند عبور و مرور جاده اي
به صورت ویدئو کنفراس با حضور دکتر اسحاق جهانگیری در سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور،دکتر آخوندی وزیر راه و شهر سازی   فاز اول طرح ملی تجهیز راههای شریانی كشور به سامانه های هوشمند عبور و مرور جاده ای در 21استان از جمله استان اصفهان در محل  اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای افتتاح شد ،با حضور دکتر پرهیزکار معاون وزیر راه و شهرسازی ورئیس سازمان هواشناسی کشور، دکتر رسول زرگر پور استاندار اصفهان،سردار آقاخانی فرمانده انتظامی استان اصفهان،مدیران کل راه و شهر سازی  و راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ،رئیس پلیس راه استان،اعضای شورای حمل و نقل استان برگزار گرديد.
 
اصفهان پايتخت حمل­ونقل كشور
داريوش اماني مدير كل راهداري و حمل ونقل جاده اي استان اصفهان در خصوص موقعيت جغرافياي استان گفت:اصفهان شاه راه كشور است وحجم بالايي از حمل­ونقل كشوردر اصفهان انجام مي شود وحدود 212 ميليون تردد در سال گذشته داشتيم كه مي توان اصفهان را به عنوان پايتخت حمل­ونقل كشور نيز نام بردكه با توجه به آمار هاي موجود  استان در خيلي از زير ساخت ها حمل­ونقل­حرف اول را مي زند؛مانند پايانه هاي بار و مسافر،مجتمع خدمات رفاهي ،آزاد راه ها و بزرگراه ها اصفهان كه رتبه اول را دارد.
اماني افزود:متاسفانه اصفهان  به دليل آمار بالاي تلفات جاده اي كارت زرد گرفته بودكه با توجه به تلاش هاي نيروي انتظامي و راهداري تلفات جاده­اي 1درصد كاهش يافته كه اميدواريم در ايام نوروز وتعطيلاتي كه در پيش داريم به دليل قرار گيري در مركز استان اين آمار كاهش يابد.
مدير كل راهداري و حمل­و نقل جاده­اي در ادامه اضافه كرد: سپهتن حدود 300 دستگاه اتوبوس اصفهان تهران و 260 دستگاه اتوبوس اصفهان شيراز به سيستم سپهتن مجهز شدندكه اين سامانه علاوه بر رعايت حقوق شهروندي از اتلاف وقت نيز جلوگيري مي كند به اين صورت كه قبل از رسيدن اتوبوس به پليس راه بدون اتلاف وقت به صورت آنلاين تمام مشخصات اتوبوس ثبت مي گردد و در صورت نبود تخلفي به راه خود ادامه مي­دهد.
اماني در ادامه جلسه عنوان كرد : قرار است در آينده اي نزديك جهت افزايش ايمني و جلوگيري از قاچاق كالاهاي وارداتي وصادراتي ،بارنامه ها نيز به صورت هوشمند عمل كرده و به صورت كامل در مبدا ومقصد مورد بررسي قرار مي گيرند.  
طرح جامع پایش تصویری تا سه سال آینده در استان اجرایی می شود
رسول زرگرپور استاندار اصفهان در مراسم بهره برداری از ۷0 سامانه هوشمند ثبت تخلفات جاده ای که بصورت ویدئو کنفرانس و با دستور معاون اول رئیس جمهوری به بهره برداري رسيد از تکمیل و اجرایی شدن طرح جامع پایش تصویری استان تا سه سال آینده خبر داد.
رسول زرگرپور در مراسم بهره برداری از ۵۲۷ سامانه هوشمند ثبت تخلفات جاده ای و آغاز عملیات اجرایی ۶۰۰ سامانه در سراسر کشور که به صورت ویدئو کنفرانس و با حضور دکتر اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور صورت گرفت، گفت: امروز در مرحله نخست ۷0 سامانه هوشمند ثبت تخلفات جاده ای در استان اصفهان همزمان با سراسر کشور افتتاح شد.
وی با اشاره به نصب ۷0 دوربین هوشمند ثبت تخلفات جاده ای در استان اصفهان، افزود: تامین و حفظ امنیت و ایمنی مردم اصلی ترین وظیفه حاکمیت است و سامانه های هوشمند ثبت تخلفات و طرح پایش تصویری در این راستا اجرا می شود.
استاندار اصفهان با اشاره به اینکه طرح پایش تصویری با هدف استفاده از سیستم های پایش تصویری و دوربین های مدار بسته بمنظور کنترل مسائل ترافیکی و امنیتی به استان ها ابلاغ و کارگروهی در این زمینه در هر استان تشکیل شده است، اظهار کرد: مجموعه هایی مانند شهرداری ها و نیروی انتظامی در این کارگروه عضو هستند و مقرر شده سرمایه گذاری لازم برای ایجاد یک مجموعه جهت پایش تصویری صورت گیرد.
وی با بیان اینکه حداکثر تا سه سال آینده طرح پایش تصویری در استان اصفهان تکمیل و اجرایی می شود، اضافه کرد: راه اندازی این طرح تحول بزرگی در استان ایجاد خواهد کرد.
زرگرپور به سامانه مبارزه با قاچاق کالا نیز اشاره و تصریح کرد: این سامانه به کنترل بارها می پردازد که در بحث مبارزه با قاچاق بسیار موثر است و این سامانه در کنار سامانه های هوشمند ثبت تخلفات و پایش تصویری در تسهیل امور و جلوگیری از تخلفات بسیار موثر هستند.
استاندار اصفهان با اشاره به جایگاه ویژه استان در بحث های حمل و نقل، گفت: عملکرد این استان در این زمینه، ملی است و لازم است توجه ملی به آن نیز صورت گیرد.


IT در بحث كنترل خودرو بسيار موفق است
پرهیزکار معاون وزیر راه و شهرسازی و رییس سازمان هواشناسی کشور نیز در این مراسم بر اهمیت و نقش
IT در سیستم های کنترل حمل و نقل و ترافیک اشاره کرد و افزود: امروزه استفاده از تکنولوژی های روز اجتناب ناپذیر و غیر قابل تصور است،و ما در صدد بر قراري ارتباط كامل بين راهداري و هواشناسي به منظور تبادل اطلاعات براي در اختيار گذاشتن مردم هستيم.
 
 

thumb-1
مشاهده ویدئو خبر        پرينت خبر  پرينت خبر  
Share on Google+
Share on Facebook
Share on twitter
مشخصات:
نظرات: *

کلیه حقوق سایت متعلق به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان میباشد .
طراحی و پیاده سازی "سامیکس"