اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان : اخبار: همایش فرهنگی آموزشی یاوران راه ایمن در شهرستان مبارکه اخبار - همایش فرهنگی آموزشی یاوران راه ایمن در شهرستان... بازگشت به صفحه قبل
تاریخ انتشار:1398/12/08
همایش فرهنگی آموزشی یاوران راه ایمن در شهرستان مبارکه
به گزارش روابط عمومي اداره كل راهداري وحمل ونقل جاده اي استان اصفهان،همایش فرهنگی آموزشی یاوران راه ایمن در شهرستان مبارکه جهت آموزش هرچه بهتر كاهش آمار تصادفات جاده اي با حضور كليه مسئولان مربوطه وكليه دبيران و مديران آموزش وپرورش شهرستان برگزار گرديد.
*فرهنگ سازی و آگاه سازی عموم مردم یکی از دغدغه های کارگزاران است
علي اصغرذاکری فرماندار شهرستان مبارکه ضمن تشکر از فرمانده راهور و فرمانده انتظامی شهرستان برای کاهش آمار تصادفات در سال ۹۴ گفت:این شهرستان کاهش بسزایی در آمار تصادفات در سالهای اخیر داشته و امیدواریم شاهد کاهش این آمار در ایام نوروز نیز باشیم.
وی افزود:آنچه برای کار گزار مهم است ایجاد بستری ایمن و سلامت۳ در جامعه می باشد که در این خصوص فعالیت هایی همچون تشکیل کمیسیون راه هابرای اولین بار در راه و شهرستان،ایجاد سند راهبردی ایمنی،راه اندازی سامانه جامع ثبت سوانح جهت رفع بحران،تشکیل دو مرکز اورژانس ملی بین راه در شهرستان انجام شده.
*پیشگیری بهتر از درمان است
حجت الاسلام محمدی امام جماعت شهرستان مبارکه ضمن تشکر از اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان در این همایش گفت:بعد از پیدا شدن تکنولوژی توسط بشر علاوه بر پیشبرد عملکردهای روزانه ،آسیب های شدیدی را نیز دربر دارد که آمار بدست آمده در خصوص تلفات جاده ای هر ۳۰ دقیقه یک نفر کشته می شود که این خود سبب خساراتی هنگفت می شود.
وی افزود:بیش از ۷۰درصدعوامل تصادفات انسانی است که این تلفات بیشتر از سرپرست خانوار هامی باشد که کل خانواده را درگیر این معظل میکند.
حجت الاسلام محمدی در ادامه اضافه کرد:در سوره مائده آیه ۳۲ آمده که اگر یک نفر را از مرگ نجات دهید انگار که کل انسان ها را نجات داده ای ،انسان دوستی و کمک به همنوع یکی از مهم ترین راهکارهای دین اسلام است.
وی اذعان کرد:این تلفات ناشی از تصادفات برابری دارد با شهدا و کشته شدگان ۸ سال دفاع مقدس،فرهنگ سازی رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی باید توسط افراد تاثیر گذار در جامعه صورت گیرد.
 
*مرگ خاموش در حال رخ دادن است
داریوش امانی مدیر کل اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان در خصوص آمار بالای تلفات جاده ای گفت:کشته های جاده با شهدای جنگ تحمیلی برابری دارد و بیشتر این افراد نیروهای موثراند که به جامعه خدمت میکنند واکثریت جوان هستند و نیز از خانواده های سطح پایین جامعه می باشند.
امانی افزود:مشکلات و معضلاتی که برای فردی  در تصادفات ایجاد می شود کل جامعه را در بر میگیرد.
وی اضافه کرد: هزینه های گزافی را باید برای حوادث و تلفات جاده ای پرداخت کرد ،بنابراین هر فرد و هر شخص تاثیر گزار در جامعه موظف است فرهنگ سازی را یک امر مهم در کار های روز مره خود بداند برای کاهش تلفات در جامعه دلسوزانه عمل کند‌.
*کشته های تصادفات به ازای هر ۱۰۰ هزارنفر جمعیت  ۴۳.۸ نفر است
سرهنگ حسین زاده در ادامه جلسه ضمن ارائه اطلاعات سودمند گفت:افزایش مشکلات در هنگام تغییر جوامع از سنتی به صنعتی معضلات ترافیکی مانند؛افزایش جمعیت ،افزایش وسایل نقلیه،ساختار قدیمی شهر ها و جاده ها،کمبود تاسیسات ترافیکی،نبود تشکیلات کافی برای ساماندهی ترافیک رابوجود آورده است.
حسین زاده از اینکه شهرستان مبارکه بسیار هوشمندانه از این همایش استقبال کرد ابراز خرسندی نمود و افزود: آموزش حوزه ایمنی در رانندگی می تواند حتی عواقب ناشی از آلودگی محیطی را که ۷۰ در صد آن را وسایل نقلیه تشکیل داده است را با حذف موارد استفاده غیر ضروری از اتوموبیل شخصی کاهش داد.
وی مهمترین علل وقوع تصادفات برون شهری استان اصفهان را به صورت درصدی اینگونه اعلام کرد:عدم توجه به جلو ۴۴ درصد،عدم توانایی در کنترل وسایل نقلیه ناشی از سرعت ۲۴درصد،عدم رعایت حق تقدم ۱۱ درصد،تجاوز و انحراف به چپ۱۰درصد،تغییر مسیر ناگهانی۴درصد می باشد.

thumb-1
مشاهده ویدئو خبر        پرينت خبر  پرينت خبر  
Share on Google+
Share on Facebook
Share on twitter
مشخصات:
نظرات: *

کلیه حقوق سایت متعلق به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان میباشد .
طراحی و پیاده سازی "سامیکس"