اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان : اخبار: جلسه هم انديشي بخش دولتي و خصوصي در امور حمل ونقل جاده اي كالا اخبار - جلسه هم انديشي بخش دولتي و خصوصي در امور... بازگشت به صفحه قبل
تاریخ انتشار:1399/01/16
جلسه هم انديشي بخش دولتي و خصوصي در امور حمل ونقل جاده اي كالا
 
"حمل و نقل" انتقال اشخاص و کالاها از نقطه ای به نقطه دیگر است،صنعتی که به تجهیز ملزومات حمل ونقل پرداخته و بخش مهمی از اقتصاد ملی را تشکیل داده، صنعت حمل ونقل است.
ترانزيت ايران ازاهميت بالايي  برخوردار است
به گزارش روابط عمومي اداره كل راهداري وحمل و نقل جاده اي استان اصفهان،داريوش اماني مدير كل اداره راهداري و حمل و نقل جاده اي استان اصفهان در جلسه هم انديشي بخش دولتي و خصوصي در امور حمل ونقل جاده اي كالا اهميت ترانزيت ايران گفت :  جمهوری اسلامی ایران ازجمله کشورهایی است که به لحاظ قرار گرفتن در موقعیت جغرافیایی راهبردي و بسیار مناسب از مزایای ترانزیتی خوبی بهره مند بوده و با گسترش شبکه حمل و نقل و ارتباط مطمئن و کارآمد می تواند ازاين مزایا، در راستای افزایش درآمدهای ارزی و ارتقای موقعیت استراتژیک خود در منطقه به نحو مطلوب استفاده کند .
اماني افزود :با توجه به اينكه استان اصفهان اولين استان در بحث ادغام اداره راهداري وحمل ونقل جاده اي بوده همچنين با وجود كمبودبودجه درفعاليت هاي سازمان يافته اي دربخش زير ساخت هامانند؛پاسگاه پليس راه،دوربين ها،ITS در يك سال گذشته اتفاق افتاده است.
مدير كل راهداري وحمل ونقل جاده اي استان اظهار كرد: اصفهان به دليل  موقعيت جغرافيايي كه دارد از اهميت بالا يي در بخش حمل و نقل جاده اي برخوردار است ؛ كه اين امر خود لازمه برگزاري جلسات متعدد هم انديشي بين بخش خصوصي ودولتي را دو چندان ميكند.
محتویات بارنامه‌های صادره، با کاری که انجام می‌شود، تطبیق داشته باشد
فرامرز مداح مديركل دفترفناوري واطلاعات سازمان راهداري وحمل ونقل جاده اي كشور كه در جلسه حضور داشت با بیان اینکه بارنامه بخشی از اسناد حمل ونقل است اظهار داشت :سیستم توزیع سوخت بر اساس پیمایش از یک سال گذشته عملیاتی شده , وسوخت ناوگان حمل ونقل بين شهري بر اساس اسناد حمل(بارنامه صورت وضعيت CMR )  و عملكرد ناوگان تخصيص يافته و به كارت سوخت واريز ميگردد .
وي افزود: حمل ونقل، انتقال اشخاص و كالا ها از نقطه اي به نقطه ديگر است،صنعتي كه به تجهيز ملزومات حمل ونقل اشخاص و كالاها مي پردازد بخش مهمي از اقتصاد ملي را تشكيل مي دهد، اگر تعاملي بين كارخانه جات وصاحبان كالا با بخش خصوصي ودولتي حمل و نقل كالا صورت بگيرد كه در همان مكان ميزان ،نوع و مشخصات بار ثبت و به اين بخش ها ارجاع گردد صدور بارنامه  بسيار تسهيل مي يابد.
ساماندهی تردد وانت‌بارها در راه‌های برون شهری
غلامحسين دغاغله مدير كل دفتر حمل ونقل كالا سازمان راهداري وحمل ونقل جاده اي كشور  اظهار داشت: با توجه به قوانین الزام در ساماندهی ناوگان از سوی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای و با توجه به هماهنگیهای به عمل آمده با رئیس پلیس راه راهور ناجا ، وانت بارهای فاقد بارنامه در جاده های کشور اعمال قانون خواهند شد.
وي در ادامه افزود: سیاست کلی سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای در تدوین این دستورالعمل اعمال سیاستهای تشویقی به منظور جلوگیری از ایجاد اختلال در فعالیت شاغلین این بخش وتسریع در ساماندهی آنهاست.
رابطه سهم ارزش افزوده بخش حمل ونقل و توليد ناخالص داخلي
عباسعلي بني اسدي مديركل دفتر حقوقي و تدوين مقررات سازمان راهداري وحمل ونقل جاده اي كشوردر رابطه با ارزش افزوده بخش حمل ونقل  گفت: روند تغييرات توليد ناخالص داخلي در كشورهاي پيشرفته و در حال توسعه نشان مي دهد كه همراه با افزايش توليد ناخالص داخلي سهم ارزش افزوده بخش حمل ونقل نيز افزايش مي يابد ولي شتاب افزايش ارزش افزوده بخش حمل ونقل بيش از شتاب توليد ناخالص داخلي است.
بني اسدي اذعان كرد: به همين ترتيب همبستگي نزديك و آشكاري بين ديگركميته هاي كلي اقتصاد مانند سرمايه گذاري ومصرف با بخش حمل و نقل ديده مي شود.
همکاری بخش‌های دولتی با فعالان حمل و نقل ضروری است
عبدالرسول باقري رئيس كانون حمل و نقل كالاي استان اصفهان ضمن خير مقدم به حاضرين در جلسه گفت : يکی از اساسی ترین نیازهای تولید در کارخانه هایی با حجم تولیدبالا اطمینان از حمل مواد اولیه در وقت مناسب با هزینه معقول و کیفیت کالای تحویل گرفته شده است.
وي افزود: حمل و نقل بستر توسعه پایدار و زمینه‌ساز رساندن امکانات و خدمات به نقاط مختلف کشور است و توسعه زیرساخت‌ها در این زمینه راهگشای عملکرد مطلوب‌تر بخش حمل و نقل در توسعه کشور است.
رئيس كانون حمل ونقل كالاي استان در ادامه عنوان كرد: جریان دادن فرآیند انتقال کالا و خدمات به سراسر

thumb-1
مشاهده ویدئو خبر        پرينت خبر  پرينت خبر  
Share on Google+
Share on Facebook
Share on twitter
مشخصات:
نظرات: *

کلیه حقوق سایت متعلق به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان میباشد .
طراحی و پیاده سازی "سامیکس"