اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان : اخبار: طرح تامین و ارائه خدمات سفر به زائران حرم امام رضا (ع) اجرا شد اخبار - طرح تامین و ارائه خدمات سفر به زائران حرم... بازگشت به صفحه قبل
تاریخ انتشار:1398/12/04
طرح تامین و ارائه خدمات سفر به زائران حرم امام رضا (ع) اجرا شد
رییس اداره حمل و نقل مسافر اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان از اجرای طرح تامین و ارائه خدمات سفر به زائران مشهد مقدس در روزهای پایانی ماه صفر خبر داد.
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان، کیوان رحیمی اظهار کرد: با توجه به افزایش حجم سفر به مشهد مقدس همزمان با روزهای پایانی ماه صفر، طرح تامین و ارائه خدمات سفر به زائران مرقد مطهر حضرت علی ابن موسی الرضا (ع)، از تاریخ 8 لغایت 13 آذرماه سال جاری، اجرا شد.
وی با اشاره به تشدیدِ فعالیت مدیران فنی شرکتهای مسافربری، به خصوص در ناوگان اعزامی به مشهد مقدس قبل از انجام سفر، افزود: در این مدت، کارشناسان اداره ایمنی و ترافیک و حمل و نقل مسافر با همکاری پلیس راه استان بر عملکرد مدیران فنی، نظارت کردند؛ در این زمینه گروه بازرسی متشکل از کارشناسان اداره کل به همراه نماینده پلیس راه استان در پایانه های مسافربری و پاسگاه پلیس راه نایین حضور یافتند و به صورت تصادفی از اتوبوس های مسافربری بازدید و در موارد معدودی در پایانه ها از اعزام اتوبوس های فاقد شرایط فنی مناسب ممانعت شد و شرکت مسافربری نسبت به جایگزینی اتوبوس مناسب اقدام کرد.
رییس اداره حمل و نقل مسافر اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان تصریح کرد: همچنین به منظور پوشش خدمات در سطح محورهای مواصلاتی استان، با شرکتهای امداد خودرو جاده ای هماهنگی و مکاتبات لازم انجام و به منظور اطمینان از حضور امداد خودرو، از محورهای مورد نظر توسط ادارات راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان های استان بازدید شد.
رحیمی خاطرنشان کرد: در این ایام، آمادگی مجتمع های خدماتی-رفاهی بین راهی در مسیر محورهای مواصلاتی استان به منظور استفاده ناوگان مسافری و زائران از امکانات و خدمات این مراکز بررسی و توسط بازرسان اعزامی ادارات راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان ها به صورت سرزده از این اماکن بازدید شد.
وی با اشاره به هماهنگی انجام شده برای فعال بودن مراکز معاینه فنی به منظور ارائه خدمات در ایام تعطیل و کنترل و نظارت در این زمینه، افزود: در این مدت، به منظور ایمن سازی محورها، به ویژه توجه به نحوه تردد ناوگان مسافری حامل زائران مشهد مقدس و کمک به اتوبوس‌هایی که به دلیل نقص فنی و خرابی در محورهای استان متوقف شدند،گروه های گشت راهداری محورهای مواصلاتی استان، افزایش یافت.
رییس اداره حمل و نقل مسافر اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان اظهار کرد: با توجه به عبور ناوگان مسافربری استان و همچنین ناوگان مسافربری تعدادی از استانهای همجوار از محورهای مواصلاتی اصفهان به منظور عزیمت به مشهد مقدس و پیش بینی افزایش تردد در محور طریق الرضا، از شهرستان نایین تا انتهای حوزه استحفاظی خور و بیابانک و سه راهی جندق- معلمان، ادارات راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان‌های استان ضمن توجه بیشتر به ناوگان مسافری در راه مانده، در صورت خرابی ناوگان و نیاز به اتوبوس جایگزین، اقدامات لازم از سوی شرکت‌های مسافربری نزدیک‌ترین شهرستان انجام شد.
رحیمی بیان کرد: همچنین برای تقویت و افزایش گروه های گشت کنترل جاده ای به منظور افزایش ایمنی و روان سازی تردد ناوگان در محورها به خصوص محور طریق الرضا، از شهرستان نایین و خور و بیابانک تا پایان حوزه استحفاظی استان، هماهنگی لازم با پلیس راه انجام شد.
وی با اشاره به انجام هماهنگی با پلیس راه استان درخصوص آمادگی راهدارخانه های استان به ویژه راهدارخانه های محور اصفهان-نایین خوروبیابانک برای اسکان اضطراری احتمالی در راه ماندگان، گفت: به منظور اعزام ناوگان کمکی به مشهد مقدس درصورت اعلام نیاز از سوی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان خراسان رضوی، در ایام پایانی ماه صفر، هماهنگی با تشکل‌های صنفی استان و مدیران شرکت های مسافربری و مسئولان ترابری کارخانه های فولاد مبارکه و ذوب آهن صورت گرفت.
رییس اداره حمل و نقل مسافر اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان تصریح کرد: در این زمینه با توجه به اعلام نیاز برای 40 دستگاه اتوبوس در سه روز پایانی هفته از سوی مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان خراسان رضوی و مذاکره تلفنی وی با معاون حمل ونقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان و تاکید مدیرکل استان اصفهان، بلافاصله درمحل پایانه کاوه جلسه ای باحضور معاون حمل ونقل ورییس کانون انجمن شرکتهای مسافربری و رییس اداره مسافر تشکیل شدو پس از تعیین سهم شرکت‌های مسافربری اصفهان، اعزام اتوبوس‌ها صورت گرفت.
/پایان پیام

thumb-1
مشاهده ویدئو خبر        پرينت خبر  پرينت خبر  
Share on Google+
Share on Facebook
Share on twitter
مشخصات:
نظرات: *

کلیه حقوق سایت متعلق به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان میباشد .
طراحی و پیاده سازی "سامیکس"