اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان : اخبار: خستگي و خواب آلودگي مهم ترين دلايل تصادفات در جاده هاي استان اصفهان است. اخبار - خستگي و خواب آلودگي مهم ترين دلايل تصادفات... بازگشت به صفحه قبل
تاریخ انتشار:1398/11/29
خستگي و خواب آلودگي مهم ترين دلايل تصادفات در جاده هاي استان اصفهان است.
به گزارش روابط عمومي اداره حمل ونقل  پايانه هاي استان اصفهان مدير كل دفتر ايمني و ترافيك كشور  در جلسه بررسي  تخلفات حمل ونقل جاده اي كشور كه به ميزباني اين اداره برگزار شدگفت: با توجه به اينكه اصفهان به دليل داشتن موقعيت جغرافيائي مناسب و خاص در بخش حمل ونقل جاده اي از اهميت بسياري برخورداراست اما رتبه اول را در استقرار ايستگاه هاي پيشرفته معاينه فني در كشوررا دارد كه تلاش كرديم با يك برنامه ريزي مناسب ، سامانه هاي  ثبت تخلف وهمچنين به نصب   وربين هاي كنترل سرعت راتوسعه دهيم تا بتوانيم اين مسائل را بهتر كنترل كنيم .
جواد هدايتي درادامه افزود: يكي  از عوامل افزايش تصادفات در بخش حمل ونقل جاده اي بي توجهي رانندگان به معاينه فني خودرو مي باشد واين در حالي است كه 145مركز معاينه فني در كشور افتتاح و به بهره برداري رسيده كه وجود اين مراكز پوشش خوبي را به لحاظ توزيع جعرافيائي در سطح كشور در بحث راه اندازي معاينه فني به وجود آورده است .
وي عمر معاينه فني در كشور را ده سال برشمرد وتصريح كرد:در اين مدت اقدامات خوبي از جمله جذب سرمايه گذاري بخش خصوصي در راه اندازي اين مراكزشده ، واين در حالي است كه  در 2سال گذشته  باگذر از توسعه كمي، بحث توسعه كيفي آنها نيز در اولويت برنامه هاي كاري قرار گرفته بودكه با جلسه اي كه در سال گذشته در هيئت وزيران كشور برگزار شد بحث توسعه سامانه هاي خطي، بستر مخابراتي و سامانه ملي معاينه فني در كشور پيش بيني و راه اندازي شدكه بر اساس آن تمامي مالكان خودرو هاي سنگين به مراكز معاينه فني مراجعه و از آنها گواهي فني را اخذ مي نمايد. مي شود..
وي درادامه از يك برنامه وسيع در توسعه كمي و كيفي مراكز معاينه فني در سازمان راهداري با همكاري سازمان محيط زيست ووزارت كشور خبرداد وگفت : با ياري خداوند امكانات خوبي به لحاظ سيستمي و ساختارمديريت در بحث كنترل معاينه فني خودروهاي سنگين در كشور به وجود مي آيد كه ارتقاء كيفي سطح مراكز معاينه فني را به دنبال دارد.
وي در پايان با بيان اين مطلب كه سالانه 1700نفر در تصادفات جاده اي كشته و مجروح مي شوند گفت:حدود يك سوم تخت هاي بيمارستان را مجروحان تصادفي تشكيل مي دهند كه اگر هرفرد نكات رانندگي را رعايت و نسبت به آن احساس مسئوليت كند ما شاهد اين مسائل و مشكلات كه آسيب بزرگي به جامعه و اقتصاد كشور مي زند نمي باشيم.

thumb-1
مشاهده ویدئو خبر        پرينت خبر  پرينت خبر  
Share on Google+
Share on Facebook
Share on twitter
مشخصات:
نظرات: *

کلیه حقوق سایت متعلق به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان میباشد .
طراحی و پیاده سازی "سامیکس"