اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان : اخبار: آمار تلفات جاده ای لزوم توجه بیشتر به قوانین راهنمایی و رانندگی را گوشزد می کند اخبار - آمار تلفات جاده ای لزوم توجه بیشتر به قوانین... بازگشت به صفحه قبل
تاریخ انتشار:1399/03/13
فعالان صنعت حمل و نقل جاده ای استان
آمار تلفات جاده ای لزوم توجه بیشتر به قوانین راهنمایی و رانندگی را گوشزد می کند

نماینده ولی فقیه  در استان و امام جمعه اصفهان در دیدار فعالان صنعت حمل و نقل  جاده ای استان عدم توجه به قوانین راهنمایی و رانندگی را از مهم ترین عوامل تلفات جاده ای دانست.

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان  به مناسبت هفته ایمنی در دیدار فعالان صنعت حمل و نقل جاده ای استان اصلاح و ساخت جاده ها بر اساس استانداردهای لازم و از رده خارج کردن خودروهای فرسوده باعث شده تا آمار تصادفات و در نتیجه تلفات جاده ای کاهش یابد.

وی اظهار داشت: ما سالیانه گاهی حتی بیشتر از جنگ در تصادفات جاده ای کشته و مصدوم می دهیم و این جای تأسف دارد.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: درست است که استاندارد سازی جاده ها و خودروها آمار تلفات را کاهش می دهد لیکن رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی توسط مردم از اهمیت بیشتری برخوردار است.

وی خاطر نشان کرد: هر چند منابع مالی ما برای اصلاح جاده ها محدود است اما باید به بهترین نحو مدیریت کرد تا بتوانیم ایمنی و سلامت ناوگان حمل و نقل را فراهم کنیم.

آیت الله طباطبایی نژاد اظهار داشت: خستگی رانندگان در طول مسیر یکی از عوامل افزایش خطر تصادف است، بنابراین پیش بینی اماکن و استراحتگاه های بین راهی مناسب ضروریست.

وی تعبیه دوربین های کنترل سرعت را یکی از عوامل کاهش تصادفات برشمرد و گفت: در سال های اخیر تعمیر و اصلاح جاده ها با وسعت بیشتری انجام می شود اما نهادینه شدن فرهنگ ترافیکی جزء ضرورت های جامعه است.

در ابتدای این دیدار

داریوش امانی مدیر کل حمل ونقل وپایانه های استان اصفهان ضمن ارائه گزارش از فعالیتهای صورت گرفته بیان کرد: در سال جاری با پیش بینی های صورت گرفته احتمال افزایش زائرین را به کربلای معلی خواهیم داشت که اقدامات لازم جهت ایجاد سفری ایمن و راحت صورت پذیرفته است، با توجه به اینکه سال گذشته تعداد زائران از حد پیش بینی شده افزایش یافت اما استان اصفهان بهترین خدمات را مخصوصاً در بخش ناوگان به مسافران کربلای معلی داد.

امانی افزود : جایگاه حمل و نقل استان اصفهان در جابجایی بار ، تعداد رانندگان بار ، تعداد پایانه های بار رتبه یک کشور را به خود اختصاص داده است . همچنین مجتمع خدماتی رفاهی با کیفیت بالا در دستور کار سازمان قرار داده ایم که در یک سال و نیم گذشته پنج مجتمع بین راهی افتتاح گردید و نزدیک به سه مجتمع رفاهی دیگر در دستور ساخت است که در آینده نزدیک افتتاح خواهند شد.

وی در ادامه اظهار کرد : نزدیک به ۴۸ انجمن صنفی و کانون در سطح استان داریم که یکی از توانمندی های بزرگ سازمان می باشند و نیز در راستای اصل ۴۴قانون اساسی بیشتر امور اداره کل به تشکلهای صنفی بخش حمل ونقل واگذار گردیده است.

thumb-1
مشاهده ویدئو خبر        پرينت خبر  پرينت خبر  
Share on Google+
Share on Facebook
Share on twitter
مشخصات:
نظرات: *

کلیه حقوق سایت متعلق به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان میباشد .
طراحی و پیاده سازی "سامیکس"