اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان : اخبار: برگزاری همایش همیاران پلیس و فرهنگ یاران ترافیک اخبار - برگزاری همایش همیاران پلیس و فرهنگ یاران... بازگشت به صفحه قبل
تاریخ انتشار:1399/01/21
برگزاری همایش همیاران پلیس و فرهنگ یاران ترافیک

همایش همیاران پلیس و فرهنگ یاران ترافیک به مناسبت هفته نیروی انتظامی در استان اصفهان برگزار شد و از فرهنگ یاران و همیاران نمونه تجلیل به عمل آمد .

این همایش با همکاری اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان اصفهان همچنین پليس را ه فرماندهي انتظامي استان اصفهان در مدرسه برجیان اشکاوند در حالی برگزار گردید که دانش آموزان چند مدرسه حاشیه راه ها به عنوان میهمانان اصلی در این همایش حضور داشتند ، دانش آموزانی که در ترویج فرهنگ ترافیک میتوانند نقش عمده ای را ایفا نمایند .

در ارتقا فرهنگ ترافیک با پلیس همکاری کنید

سردار آقاخانی فرماندهی نیروی انتظامی استان اصفهان در این مراسم خطاب به دانش آموزان گفت: شما باید در ارتقا فرهنگ ترافیک با پلیس همکاری کنید .

وی ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی و همچنین آغاز سال تحصیلی ادامه داد: امیدوارم امسال با همکاری شما دانش آموزان شاهد کاهش آمار حوادث و همچنین رعایت بیشتر قوانین راهنمایی و رانندگی باشیم.

رئیس پلیس استان اصفهان با تاکید بر اینکه 20 هزار همیار پلیس داریم یاد آور شد: امیدوارم در آموزش چهره به چهره اولیاء دانش آموزان در مباحث ترافیکی نیز موفق باشیم .

  یکی از بهترین اتفاقات آموزش همیاران پلیس بوده است  

سرهنگ رضایی رئیس پلیس راه استان اصفهان نیز در این مراسم با تاکید بر اینکه ما در پلیس راه و همچنین راهنمایی و رانندگی به عنوان خدمتگذار مردم هستیم متذکر شد : امیدواریم در بحث ارتقاء فرهنگ ترافیک به خوبی در جامعه عمل نمائیم .

وی با اشاره به اینکه یکی از بهترین اتفاقاتی که طی چند سال گذشته اتفاق افتاده  آموزش همیاران پلیس بوده است خاطر نشان کرد: از جمله محورهای اصلی اقدامات پلیس در حوزه فرهنگ ترافیک مشارکت اجتماعی است و طی چند سال گذشته نیز در این رابطه اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان اصفهان ، آموزش و پرورش و پلیس اقدامات خوبی انجام داده اند اذعان نمود: تشکیل همیاران پلیس به ويژه در مدارس حاشیه راه ها یکی از این اتفاقات خوب است .

در حقیقت اگر همیاران پلیس بتوانند نقش خود را به خوبی اجرا کنند در کاهش آمار حوادث میتوانیم شاهد اتفاقات مهمی باشیم .

رئیس پلیس راه استان اصفهان افزود: در کنار این دانش آموزان مربیان آنها نیز نقش عمده ای دارند چرا که  آنها نیز میتوانند به عنوان همیاران پلیس وارد عمل شوند .

وی خطاب به رانندگانی که از کنار مدارس حاشیه راه ها عبور میکنند نیز گفت: رانندگان باید به علائم عبور دانش آموزان توجه نمایند و با احتیاط از کنار این مدارس عبور کنند تا هم ایمنی رعایت شود و هم شاهد وقوع حوادث نباشیم .

برگزاری کلاس های آموزش فرهنگ ترافیک برای دانش آموزان مدارس حاشیه راه ها

صفاتاج  معاون حمل و نقل اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان اصفهان نیز در ادامه این همایش به نقش دانش آموزان به عنوان همیاران پلیس اشاره کرد و تصریح نمود:نقش دانش آموزان به عنوان همیاران پلیس آنقدر مهم است که نمیتوان بازگو نمود.

وی در تکمیل گفته های خود به آیه 32 سوره مائده اشاره کرد و متذکر شد: در این آیه آمده است که اگر کسی را زنده نگه دارید انگار عالم را زنده نگاه داشته اید .

در حقیقت شما دانش آموزان اگر بتوانید با اعلام هشدارهای راهنمایی و رانندگی به بزرگترها در قالب همیاران پلیس از وقوع حادثه ای جلوگیری نمائید از پلیس هم بهتر عمل کرده اید و عالم را زنده نموده اید .

وی در ادامه با تاکید بر اینکه در همین راستا و آموزش مباحث ترافیکی برای دانش آموزان مدارس حاشیه راه ها کلاس های آموزشی برگزار نمودیم خاطر نشان کرد : اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان اصفهان از سال 1383 تشکیل این کلاس ها را آغاز و تا کنون 92 هزارو 500 دانش آموز تا کنون آموزش دیده اند ..

امسال نیز در برنامه داریم تا این دوره های آموزشی را در 61 مدرسه حاشیه راه ها ی استان اصفهان برگزار کنیم و دانش آموزان این مدارس تبدیل به پلیس یاران شوند .

قول همکاری دانش آموزان با پلیس

احمدی معاون فرهنگی و پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان نیز در ادامه این همایش  با اعلام اینکه پلیس امنیت رفت و آمد دانش آموزان را فراهم میکند لذا از همین رو باید از پلیس تشکر ویژه کرد از طرف دانش آموزان یاد آور شد: به پلیس قول میدهیم به عنوان همیار پلیس به وظائف خود به خوبی عمل کنیم .

تجلیل از راهوران نمونه محله و فرهنگ یاران ترافیک

در پایان این مراسم از راهوران نمونه و همچنین فرهنگ یاران ترافیک که در روستاها و مدارس حاشیه راه ها فعالیت دارند تجلیل به عمل آمد .

در همین رابطه از رسول وکیلی  راهور روستای اشکاوند ، مصطفی سیان پور رئیس شورای اسلامی روستای اشکاوند ،  مدیر مدرسه پسرانه ایثار اشکاوند و جمعی از آموزگاران این مدرسه و مدیر مدرسه امین الرعایای اصفهانک و جمعی از آموزگاران این مدرسه تجلیل به عمل آمد .

در ادامه از مدیر مدرسه راهنمایی برجیان اشکاوند و جمعی از آموزگاران این مدرسه نیز تجلیل شد .​

thumb-1
مشاهده ویدئو خبر        پرينت خبر  پرينت خبر  
Share on Google+
Share on Facebook
Share on twitter
مشخصات:
نظرات: *

کلیه حقوق سایت متعلق به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان میباشد .
طراحی و پیاده سازی "سامیکس"