اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان : اخبار: امام جمعه اصفهان : حمل و نقل مهمترين رکن اقتصاد کشور است . اخبار - امام جمعه اصفهان : حمل و نقل مهمترين رکن... بازگشت به صفحه قبل
تاریخ انتشار:1398/11/29
ماينده ولي فقيه و امام جمعه اصفهان در ديدار با فعالان حمل و نقل جاده اي استان اصفهان ، حمل و نقل را مهمترين رکن اقتصاد کشور دانست و گفت :
امام جمعه اصفهان : حمل و نقل مهمترين رکن اقتصاد کشور است .

​نماينده ولي فقيه و امام جمعه اصفهان در ديدار با فعالان حمل و نقل جاده اي استان اصفهان ، حمل و نقل را مهمترين رکن اقتصاد کشور  دانست و گفت : صنعت، کشاورزي ، اقتصاد و حتي ارتباط مردم با يکديگر با حمل و نقل ارتباط دارد .

آيت الله سيد يوسف طباطبايي نژاد با بيان اينکه رانندگان چه در بخش حمل بار و چه در بخش حمل مسافر در جاده ها  ، وظيفه سنگيني بر عهده دارند اظهار داشت : همه ما قبول داريم که رانندگي يکي از سخت ترين مشاغل مي باشد و اگر ما سالانه بيش از 18 هزار نفر کشته در جاده ها داشته ايم رانندگان در راس اين هرم قرار دارند و بيشترين آسيب را از اين تصادفات مي بينند.

 امام جمعه اصفهان با اشاره به 200 هزار شهيد زمان هشت سال دفاع مقدس تصريح کرد : متاسفانه اين مقدار کشته را امروزه در رفت و آمد هاي مسافري داريم و اگر رانندگان اشتباهي مرتکب شوند و تصادفي رخ دهد علاوه بر نابودي زندگي ديگران ، در صورتي که راننده زنده بماند زندگي خود را نيز نابود کرده است و اين نشان مي دهد که رانندگي شغلي خطرناک و پرمشقت است .

آيت الله طباطبايي نژاد تاکيد کرد : متاسفانه در سالهاي گذشته به رانندگان و وضعيت زندگي آنان توجه نمي شد اما در سالهاي اخير اقداماتي انجام شده است ولي رفاه بيشتر اين عزيزان نياز به رسيدگي و توجه بيشتري دارد .

امام جمعه اصفهان  با اشاره به نقش سرمايه گذاران بخش خصوصي در افزايش توليد کشور اذعان داشت : اگر بخواهيم توليد کشور افزايش يابد ، بايد توليد کنندگان داخلي تحت حمايت قرار گيرند .

وي ادامه داد: با دريافت ماليات کمتر ، عدم سخت گيري در دادن مجوز و دادن وام هاي کم بهره مي توانيم توليد کنندگان داخلي  را به سرمايه گذاري و توليد ترغيب نموده و اقتصاد کشور را رونق بخشيم.

نماينده ولي فقيه در استان  به مسئولان حمل و نقل استان توصيه کردبراي ارتقا سطح خدمات در مجتمع هاي بين راهي و رفاه بيشتر مردم در سفر ها از حضور بازرسان در اين مکان ها استفاده نمايند.

وي بيان داشت : ما در کشور با جمعيت 5 ميليوني معلولان روبرو هستيم و متاسفانه در تعداد محدودي از اين مجتمع ها تدابيري براي رفاه آنان در نظر گرفته شده و اين يکي از مهمترين مسائلي است که نياز به رسيدگي بيشتري دارد.

آيت الله طباطبايي نژاد همچنين توصيه کرد : در اين مجتمع هاي بين راهي مکاني براي استراحت رانندگان کاميون در نظر بگيريد تا بتوانند با خيال آسوده استراحت نمايند تا از بروز تصادفات به علت خواب آلودگي اين رانندگان جلوگيري شود.

در ابتداي اين ديدار مدير کل حمل و نقل و پايانه هاي استان نيز اصفهان را پايتخت  حمل و نقل کشور دانست و افزود : با توجه به اينکه استان اصفهان در مرکز کشور قرار گرفته و محور هاي استان توزيع کننده ناوگان بار و مسافر کشور مي باشد و از اين لحاظ پرتردد ترين محورهاي کشور در بخش ناوگان عمومي متعلق به اين استان است بايد به مشکلات آن  بيشتر رسيدگي شود.

مهندس داريوش اماني با بيان اينکه  استان اصفهان در  تعداد پايانه هاي بار و مسافر ، مجتمع هاي بين راهي ، ميزان کالاي جا به جا شده رتبه اول کشور را از آن خود کرده است  تصريح کرد : با سرمايه گذاري صحيح در صنعت حمل و نقل و تامين زيرساخت هاي لازم  مي توانيم جايگاه ممتاز اصفهان را حفظ کنيم .

مدير کل حمل و نقل پايانه‌هاي استان اصفهان همچنين در خصوص مجتمع‌هاي خدماتي رفاهي در استان، گفت: در حال حاضر 33 مجتمع بين راهي در استان اصفهان در حال بهره برداري است و تا پايان سال 5 مجتمع افتتاح خواهد شد.

وي بيان داشت: فعالان بخش حمل و نقل مسافر استان اصفهان امسال نيز يک حرکت جهادي انجام دادند و با تلاش شبانه روزي براي بازگرداندن زائران حسيني تلاش کردند و اين خود جاي تقدير دارد.

در ادامه جلسه تعدادي از فعالان و نمايندگان انجمن صنفي هاي حمل و نقل کالا ، مسافر ، کاميونداران و مجتمع هاي خدماتي،رفاهي ، بين راهي استان ضمن بيان مشکلاتشان خواستار رسيدگي بيشتر براي حل مشکلات حمل و نقل استان شدند.


thumb-1
مشاهده ویدئو خبر        پرينت خبر  پرينت خبر  
Share on Google+
Share on Facebook
Share on twitter
مشخصات:
نظرات: *

کلیه حقوق سایت متعلق به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان میباشد .
طراحی و پیاده سازی "سامیکس"