اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان : اخبار: ديدار مدير کل حمل و نقل و پايانه هاي استان اصفهان و فعالان حمل ونقل جاده اي استان با استاندار اصفهان اخبار - ديدار مدير کل حمل و نقل و پايانه هاي استان... بازگشت به صفحه قبل
تاریخ انتشار:1398/11/29
مدير کل حمل و نقل و پايانه هاي استان اصفهان به همراه معاونين و جمعي از فعالان حمل و نقل جاده اي مسافر ، کالا ، کاميونداران ومجتمع هاي خدماتي، رفاهي ، بين راهي استان به ديدار استاندار رفتند. استاندار اصفهان در اين ديدار با اشاره به . . .
ديدار مدير کل حمل و نقل و پايانه هاي استان اصفهان و فعالان حمل ونقل جاده اي استان با استاندار اصفهان

​مدير کل حمل و نقل و پايانه هاي استان اصفهان به همراه معاونين و جمعي از فعالان حمل و نقل جاده اي مسافر ، کالا ، کاميونداران ومجتمع هاي خدماتي، رفاهي ، بين راهي استان به ديدار استاندار رفتند.

استاندار اصفهان در اين ديدار با اشاره به پيام تاريخي حضرت امام (ره) در سال 62  مبني بر جهاد تخليه بنادر و لبيک رانندگان به اين فرمان گفت : اين افتخار بزرگي است که يک ايراني به فرمان مستقيم بنيانگذار جمهوري اسلامي لبيک بگويد و مشکلات و معضلات کشور را حل نمايد  .

دکتر رسول زرگرپور به اهميت حمل و نقل اشاره کرد و پرداختن به مسائل و مشکلات اين بخش را اثرگذار و مهم دانست و تاکيد کرد : مشکلات بخش استاني را مي توانيم با برگزاري جلسات و مشارکت مسئولان استاني حل نماييم اما در رابطه با مشکلاتي که در بخش ملي مطرح مي شود بايد از مسئولان کشوري دعوت کرده و براي حل اين مشکلات از آنان کمک بگيريم . 

دکتر زرگرپور ضمن مهم شمردن نماز به عنوان يک فريضه الهي افزود : يکي از مسائلي که بعضاً در سفر هاي جاده اي مطرح مي شود عدم توقف براي نماز مي باشد که خوشبختانه با اقدامات انجام شده اين مسئله تا حدودي رفع گرديده و اميدواريم با پيگيري هاي شما بتوانيم علاوه بر رفع کامل اين مشکل، تمامي نماز خانه هاي بين راهي را ساماندهي کنيم تا کيفيت خدمت رساني در جاده ها نيز افزايش يابد .

مدير کل حمل و نقل و پايانه هاي استان نيز در ابتداي اين ديدار اصفهان را پايتخت  حمل و نقل کشور دانست و افزود : با توجه به اينکه استان اصفهان در مرکز کشور قرار گرفته و محور هاي استان توزيع کننده ناوگان بار و مسافر کشور مي باشد و از اين لحاظ پرتردد ترين محورهاي کشور در بخش ناوگان عمومي متعلق به اين استان است بايد به مشکلات آن  بيشتر رسيدگي شود.

مهندس داريوش اماني با بيان اينکه  استان اصفهان در  تعداد پايانه هاي بار و مسافر ، مجتمع هاي بين راهي ، ميزان کالاي جا به جا شده رتبه اول کشور را از آن خود کرده است  تصريح کرد : با سرمايه گذاري صحيح در صنعت حمل و نقل و تامين زيرساخت هاي لازم  مي توانيم جايگاه ممتاز اصفهان را حفظ کنيم .

مهندس اماني گفت: طي 6 ماه ابتدايي سال جاري، حدود هفت درصد تلفات جاده‌اي در ايران کاهش يافته اما اين عدد در استان اصفهان حدود 5/2 درصد افزايش يافته که اميدواريم با تجهيز دوربين‌هاي نظارت تصويري و کنترل سرعت اين ميزان دوباره به کمتر از ميانگين کشور باز گردد.

وي با تاکيد بر اينکه با مديريت سنتي نمي‌توان ترافيک را کنترل کرد، افزود: در اين راستا براي کاهش تصادفات اقدام به تجهيز زيرساخت‌ها و همچنين نصب دوربين هاي سرعت سنج ، نظارت تصويري ، ترددشمار و دستگاه توزين سيار(WIM) کرده‌ايم که نياز است در اين خصوص از کارهاي موازي جلوگيري شود و تمامي امکانات ITS استان  با عنايت به التزام قانون بصورت يکپارچه در اختيار اين سازمان قرار گيرد و اين سازمان متعهد مي شود  که تصاوير را در اختيار دستگاه هاي متولي قرار دهد .

مدير کل حمل و نقل پايانه‌هاي استان اصفهان همچنين در خصوص مجتمع‌هاي خدماتي رفاهي در استان، گفت: در حال حاضر 33 مجتمع بين راهي در استان اصفهان در حال بهره برداري است و تا پايان سال 5 مجتمع افتتاح خواهد شد.

وي با بيان اينکه در سال گذشته بيش از 830 هزار ساعت کلاس  آموزشي براي رانندگان بخش حمل و نقل برگزار شده است ، تصريح کرد: متاسفانه امروز در بحث تصادفات جاده‌اي وضعيت خوبي نداريم و بايد با اقدامي بسيجي وار به کاهش تلفات جاده‌اي کمک کنيم.

اماني همچنين با تاکيد بر ضرورت تجهيز زيرساخت‌هاي پليس در استان  گفت: بازسازي  کامل پاسگاه پليس راه اصفهان- تهران واصفهان-شيراز و همچنين احداث قرارگاه پليس راه استان و دو پاسگاه درمحور هاي اصفهان – نيک آباد و اصفهان- سميرم  در دستور کار قرار گرفته است.

وي بيان داشت: فعالان بخش حمل و نقل مسافر استان اصفهان امسال نيز يک حرکت جهادي انجام دادند و با تلاش شبانه روزي براي بازگرداندن زائران حسيني تلاش کردند و اين خود جاي تقدير دارد.

رئيس نمايندگي جمعيت طرفداران ايمني راه هاي استان اصفهان  نيز در اين ديدار با اشاره به نقش مردم در کاهش تلفات جاده اي گفت : راه اندازي اين جمعيت در استان مي تواند زمينه کاهش تصادفات را فراهم نمايد.

دبير کانون رانندگان کالاي استان اصفهان نيز با اشاره به اينکه  10 درصد از ناوگان حمل و نقل کالا و 10 درصد از رانندگان کشور در استان اصفهان فعاليت مي کنند گفت :  بيش از 60 هزار راننده و 40 هزار ناوگان بار در استان وجود دارد که نشان دهنده جايگاه بالاي اين استان در حمل و نقل کالاي کشور است .

کريمي با بيان اينکه  متاسفانه مشکلات تامين بار، کاميون هاي فرسوده و تعداد بالاي رانندگان نسبت به ناوگ ان  گريبان گير استان اصفهان شده و فعالان اين  بخش را با مشکل روبرو کرده است ، خواستار رسيدگي ويژه استاندار و مسئولان استاني به اين مسئله شد.

در ادامه جلسه تعدادي از فعالان و نمايندگان انجمن صنفي هاي حمل و نقل کالا ، مسافر ، کاميونداران و مجتمع هاي خدماتي،رفاهي ، بين راهي استان ضمن بيان مشکلاتشان خواستار نگاه ويژه استاندار براي حل مشکلاتشان شدند.


thumb-1
مشاهده ویدئو خبر        پرينت خبر  پرينت خبر  
Share on Google+
Share on Facebook
Share on twitter
مشخصات:
نظرات: *

کلیه حقوق سایت متعلق به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان میباشد .
طراحی و پیاده سازی "سامیکس"