اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان : اخبار: 200دستگاه خودرو به ناوگان مسافربري جاده ای استان اصفهان اضافه شد اخبار - 200دستگاه خودرو به ناوگان مسافربري جاده ای... بازگشت به صفحه قبل
تاریخ انتشار:1398/11/28
رتبه اول اصفهان در تردد وسايل نقليه سنگين در کشور؛
200دستگاه خودرو به ناوگان مسافربري جاده ای استان اصفهان اضافه شد
نشست خبری کميته حمل و نقل ستاد هماهنگی خدمات سفر برای نوروز 94 در محل حمل و نقل و پايانه های استان اصفهان برگزار شد.
در این نشست داریوش امانی، مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان اصفهان با بیان اینکه پیش فروش بلیط های اینترنتی از 10 اسفندماه آغاز شده و از تاریخ 17 اسفند ماه به بعد فروش بلیط ها به صورت اینترنتی و حضوری صورت می گیرد گفت: با توجه به سفرهای نوروزی در بخش مسافرگیری 200 دستگاه درانواع ناوگان عمومی افزایش یافته است.
مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان اصفهان در ادامه گفت: پیش فروش بلیط از طریق گوشی های اندروید نیز امکان پذیر است و در حال حاضر 10 شرکت این امکان را برای مسافران محقق کرده اند و تا پایان سال تمامی شرکت ها به این نرم افزار مجهز خواهند شد.
وی پیرامون ایجاد امنیت برای مسافران و خدمات این سازمان ادامه داد: امداد خودرو در 8 محور استان مستقر می شود و معاینه فنی خودروها هم 24 ساعته فعال هستند.
مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان اصفهان ادامه داد: در سال گذشته فعالیتی ابتکاری با همکاری فرماندهی پلیس راه انجام گرفت و آموزش مجدد رانندگان برنامه ریزی شد.
امانی بیان داشت: با این برنامه ریزی ها راننده به عنوان یک راننده حرفه ای باید شناسنامه کاری، کارت هوشمند و کارت ثبت سلامت را داشته باشد.
وی با اعلام اینکه طی 11 ماهه اخیر 39 میلیون تن جابه جایی بار داشته ایم و در زمینه جابه جایی مسافر 16 میلیون نفر بوده است.
مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان اصفهان همچنین تعداد ناوگان حمل و نقل باری را 40 هزار و 76 دستگاه اعلام کرد و گفت: تعداد ناوگان مسافربری نیز 5 هزار و 594 دستگاه بوده است.
امانی تاکید کرد: اصفهان از لحاظ تردد وسایل نقلیه سنگین در رتبه اول کشور قرار دارد و در 11 ماه گذشته میزان تردد وسایل نقلیه سنگین استان نزدیک به 93 میلیون تردد بوده است.
وی تعداد مجتمع های خدماتی در حال بهره برداری را 34 مجتمع دانست و گفت: در حال احداث 21 مجتمع هستیم و 16 مجتمع دیگر را هم در حال استعلام داریم و کارهای اداری آن انجام شده است.
مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان اصفهان آمار دوربین های کنترل سرعت را 33 دستگاه عنوان کرد و بیان داشت: دوربین های نظارت تصویری 26 دستگاه و مراکز معاینه فنی خودرو هم شامل 8 ایستگاه است.
مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان اصفهان با اعلام اینکه از اردیبهشت ماه امسال انقلابی در بحث حمل و نقل جاده ای استان ایجاد شده است یادآور شد: یکی از معضلات در محورهای مواصلاتی استان بار بدون بارنامه بود که اگر خدای ناکرده اتفاقی می افتاد قابل پیگیری نبود، اما با برنامه ریزی های انجام شده مقرر شد که رانندگانی که بارنامه نداشته باشند، سوخت آنها قطع خواهد شد.
وی تاکید کرد: تخصیص سوخت در مسیرهای ناهموار به صورت ضریب تردد است وناوگانی که به دلایل مختلف از جمله تعمیرات متوقف شده اند، میزان سوختی که به آنها تعلق گرفته از بین نمی رود و می توانند در ماه بعدی از آن استفاده کنند، این در حالی است که کامیون ها و اتوبوس هایی که فاقد بارنامه هستند، سهمیه سوخت درون شهری به آنها تعلق می گیرد که با اجرای طرح سهمیه موجود کاهش پیدا خواهد کرد.
مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان اصفهان با اعلام اینکه در چند سال اخیر به ویژه بعد از اجرای قانون هدفمندی یارانه ها، کاهش سقف برداشت، کاهش سوخت گیری، مدت زمان ذخیره و منطقه ای کردن آن، سبب شده است که رانندگان با مشکلات متعددی روبه رو شوند بیان داشت: بنابراین به نظر می رسد که اجرای تصویب نامه هیات دولت که در تاریخ 14 بهمن ماه امسال ابلاغ شد، و قرار است که از اردیبهشت سال 94 اجرا شود، بتواند این مشکلات را رفع کند.

 
thumb-1
مشاهده ویدئو خبر        پرينت خبر  پرينت خبر  
Share on Google+
Share on Facebook
Share on twitter
مشخصات:
نظرات: *

کلیه حقوق سایت متعلق به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان میباشد .
طراحی و پیاده سازی "سامیکس"